E premte, 3 Dhjetor, 2021
13.5 C
Tirana

Dy gola që rrallë herë mund ti shohim nga Bale dhe Isco (Video)

Real Madid ka mposhtur të shtunën në mbrëmje Celta Vigon në “Santiago Bernabeu” me rezultatin e thellë 6-0. Ishte një rikthim i Gareth Bale në këtë sfidë pasi arriti të shënonte dy golat e parë. Uellsiani ka shënuar një gol fantastik, golin e dytë personal dhe të dytin për madrilenët me një shkëputje fantastike dhe më pas një goditje të çmendur duke mposhtur portierin.

Ndërsa Isco që rikthehej nga një dëmtim nuk mund të bënte më mirë. Ai ka shënuar golin e tretë të sfidës që ka qenë me të vërtetë një gol monstruoz. Kontroll perfekt topi dhe një e djathtë nga një pozicion mjaft i vështirë dhe topi përfundon në rrjetë. Gola që rrallë herë mund ti shijojmë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bora dhe Semi do të “hakmerren” ndaj Donaldit në “Për’puthen Prime”

Puthjet e Donaldit me Beatrixin, kanë shkaktuar një bum komentesh në rrjet. Fansat janë ndarë në grupe, ndërsa ende nuk ka patur një reagim...

Sfida mes një intelektuali që kërkon të vërtetën dhe një politikani që gënjen

Nga: Andi Bushati Ka një aksiomë të mirënjohur që shpjegon përplasjen e një politikani me një intelektual në arenën publike: Sipas saj, i pari tenton...

S’donte të bënte vaksinën, italiani shkoi me krahun prej silikoni

Disa mund të akuzohen se po përpiqen t'i shmangen sistemit për të marrë një certifikatë vaksine, por mbase askush nuk është aq i shkathët...

S’ka më lavazhe e servise makinash poshtë pallateve!Veliaj tregon masat e reja

Kryebashkiaku i Tiranës, Erion Veliaj, gjatë një dëgjese të zhvilluar me ministren e Mjedisit dhe Turizmit, Mirela Kumbaro, dhe përfaqësues të institucioneve të përfshira...

Vrasja e ish-deputetit, Artan Hoxha nxjerr videon

Kristian Klemendit dhe Marjan Kolës, të dyshuar për vrasjen e Pashko Ujkës u është komunikuar arrestimi ditën e sotme. Edhe pse ata kanë mohuar...