E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Doli e dyta në “Eurovision”/Barbara: Anxhela Peristeri është e “çmendur”

Barbara Pravi përfaqësoi denjësisht Francën në “Eurovision” me këngën “Voila”.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Barbara Pravi (@babpravi)

Artistja franceze, në prapaskenë u shfaq shumë e afërt me Anxhela Peristerin, e cila këtë vit na përfaqësoi me këngën “Karma”.

Në një intervistë që ka dhënë në emisionin “Abc e Pasdites”, ajo foli për performancën shpërthyese të Anxhela Peristerit. Ndër të tjera, Barbara veçoi performancën e Gjon’s Tears, për të cilin tha se e kuptonte shumë mirë, sepse kënga ishte në gjuhën franceze.

“Unë e takova Anxhelën gjatë provave. I fola dhe i thashë që më pëlqen shumë performanca e saj, sidomos tek pjesa e tymit që e rrethonte.

Ajo është e çmendur, e çmendur në performancën në skenë. Gjoni para Eurovisionit kishte ardhur në Paris, dhe u takuam në studion time. Më pëlqen shumë ai djalë”, tha Barbara.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...