E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Zhduket shqiptarja në Greqi/ Autoritetet: Jeta e saj është në rrezik

Një shqiptare është zhdukur në rrethana ende të paqarta në kryeqytetin e Greqisë, Athinë. Lajmin e ka bërë të ditur autoritetet greke, teksa mediat në vendin fqinj bëjnë me dije, se ishin familjarët e 38-vjeçares të cilët kanë denoncuar zhdukjen e saj në polici.

Ermalda ka dalë nga shtëpia e saj në Athinë më datën 18 maj, dhe që prej kësaj dite, familjarët nuk kanë më asnjë informacion për të.

Mediat greke e përshkruajnë shqiptaren me flokë ngjyrë kafe, e gjatë 1.73 cm dhe ka përmasa trupore normale.

“Ermalda ka sy me ngjyrë kafe, është e gjatë 1.73m dhe ka përmasa trupore normale. Familja e saj është e shqetësuar. Nëse dini diçka, kontaktoni shërbimin Silver Alert, 24 orë në ditë, në Linjën Kombëtare SOS 1065”, thuhet në njoftimin e autoriteteve.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të shtëna me armë në SHBA, 13 të plagosur, autori ende i lirë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të Teksas të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, ku një person ka shtënë me armë duke lënë të...

Përmbyset autoboti me naftë në Elbasan, bllokohet shoferi

Një autobot me karburant është përmbysur mesditën e sotme në aksin rrugor Elbasan-Librazhd, pranë fshatit Xibrakë. Sipas informacioneve paraprake, mësohet se shoferin e ka zëne...

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...