E shtunë, 23 Janar, 2021
8 C
Tirana

Dobësohen sërish Paundi dhe Dollari, monedha europiane nuk luhatet

Këtë të enjte monedha evropiane vazhdon të ruaj po të njëjtat vlera sikurse një ditë më parë duke u blerë edhe sot me 123.3 lekë dhe duke u shitur me 124 lekë.

Ndërkaq Dollari amerikan është dobësuar me 0.2 pikë nga dita e mërkurë pasi është blerë sot me 105 lekë dhe është shitur me 106.2 lekë referuar tregut valutor vendas.

Paundi britanik gjithashtu ka humbur pikë ditën e sotme në raport me ditën e djeshme teksa blihet sot me 134.6 lekë dhe shitet me 136.3 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Franga zvicerane është valuta e vetme që ka fituar pikë këtë të enjte pasi krahasuar me dje blihet sot me 114 lekë dhe shitet me 115.2 lekë me një rritje prej 0.2 pikë./SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...