E martë, 26 Janar, 2021
8 C
Tirana

Eliminimi i Emiljano Ramazanit, gjykata merr vendimin për autorët

Gjykata ka caktuar vendimin ‘arrest me burg’ për shtetasit Albert dhe Seit Manehasa, të cilët akuzohen si të përfshirë në vrasjen e Emiljano Ramazanit në Elbasan, më 20 korrik pranë banesës së tij.

Bëhet me dije se kjo masë e njëjtë është dhënë për babë e bir, Albert 64 vjeç dhe Seit Manehasa 37 vjeç, të cilët akuzohen se janë të përfshirë në vrasjen e Emiliano Ramazanit.

Disa ditë më parë mbeti i vrarë pranë banesës së tij 39-vjeçari, Emiljano Ramazani, i njohur ndryshe si “Rrahmani”. Pista kryesore e ekzekutimit mbetet ajo e prishjes së pazareve të drogës.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndihen lëkundje tërmeti në vend

Një tërmet me magnitudë 3.9 ballë i shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë. Sipas asaj që raporton Qendra Sizmiologjike Europiane për Mesdheun, epiqendra e lëkundjeve...

Senati merr zyrtarisht akuzën ndaj ish-presidentit Trump

Senati i Shteteve të Bashkuara ka marrë zyrtarisht akuzën e ngritur kundër ish-Presidenti Donald Trump, i vetmi president në historinë e vendit ndaj të...

Foto/ Infermierja “hajdute” e infektivit, i vodhi portofolin pacientit me covid

Gruaja në foto është infermierja e spitalit infektiv në Tiranë, Ronida Hysa, e cila u arrestua nga policia dhe prokuroria e Tiranës, për akuzën...

Ulet numri i viktimave nga Covid-19 në Kosovë, 288 raste të reja

Në Kosovë janë regjistruar edhe pesë viktima të reja nga koronavirusi në 24 orët e fundit. Viktimat janë nga komunat: Gjilan, Malishevë, Pejë, Prishtinë dhe...

I doli emri tek përgjimet, Ilir Kulla i çon mesazh gazetarit live në emision

Ilir Kulla, këshilltari i presidentit Ilir Meta, ka reaguar pas publikimit të emrit të tij në përgjimet e Ndraghetës në Itali. Gjatë emisionit “Opinion”, Kulla...