E enjte, 17 Qershor, 2021
16.5 C
Tirana

Dobësohen ndjeshëm Paundi dhe Euro, Dollari amerikan nuk luhatet

Monedha evropiane është dobësuar këtë të martë krahasuar me një ditë më parë duke u blerë me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë.

Sipas kursit të këmbimit vendas edhe Paundi britanik ka humbur 0.8 pikë ditën e sotme në raport me dje teksa blihet me 139.2 lekë dhe shitet me 141.6 lekë.

Dollari amerikan shfaqet i qëndrueshëm këtë të martë pasi vazhdon edhe sot të blihet me 114.3 lekë dhe të shitet me 115.2 lekë referuar tregut valutor lokal.

Franga zvicerane ka pësuar rënie të vlerës sot pasi është blerë me 116.2 lekë dhe është shitur me 118.2 lekë krahasuar me ditën e djeshme./SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Reporterët pa Kufij: Rusia po i vret mediat e pavarura

Reporterët pa Kufij paralajmëruan për “zhdukjen graduale” të mediave të pavarura në Rusi dhe i kërkuan presidentit Vladimir Putin që të shfuqizojë të ashtuquajturin...

Italia ”shkërmoq” Zvicrën dhe kalon në raudin tjetër të ”Euro 2020”

Përfundon ndeshja e Grupit C. Italia ka mundur me rezultatin e pastër 3-0, Zvicrën dhe është kualifikuar në raundin tjetër të “EURO 2020”. Ndeshja u...

Irani synon blerjen e satelitëve rusë

Njoftimet se Irani po kërkon të blejë një sistem satelitor rus të avancuar nuk janë "veçanërisht shqetësuese" për sigurinë e trupave amerikane në rajon,...

Padia e Metës për Teatrin Kombëtar, Kushtetuesja tërhiqet për të marrë vendimin

Ka përfunduar pas 12 orësh, seanca në Gjykatën Kushtetuese për çështjen e shembjes së Teatrit Kombëtar, e cila filloi mëngjesin e sotëm rreth orës...

“Mos përdor gjuhën e Bashës”/ Spiropali debat me Abilekajn për 25 prillin

Ministrja e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin dhe gazetari Enton Abilekaj, janë përfshirë në një debat mbrëmjen e sotme. Të ftuar në emisionin ''Open''...