E hënë, 13 Korrik, 2020
27 C
Tirana

Etiketa

paundi

Vazhdon të dobësohet Paundi britanik, rimëkëmbet Dollari amerikan

Monedha evropiane vazhdon edhe këtë të martë të shfaqet e qëndrueshme duke u blerë edhe sot me 123.9 lekë dhe duke u shitur me 124.5 lekë sikurse edhe...

Kursi i këmbimit/ Paundi fiton 1 pikë brenda natës

Monedha evropiane është forcuar në krahasim me një ditë më parë duke u blerë sot me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.3 lekë, sipas kursit...

Si ka qenë periudha e 18-22 majit për valutat e huaja kundrejt Lekut

Monedha evropiane gjatë kësaj jave ka pësuar luhatje të vazhdueshme duke regjistruar një rritje gjatë ditës së martë për të kaluar më pas sërish...

Paundi britanik humbet 1 pikë brenda natës. Dobësohen ndjeshëm valutat e huaja

Monedha evropiane ka humbur sërish 0.3 pikë këtë të enjte sikurse edhe ditën e djeshme duke u blerë sot me 123.4 lekë dhe duke u shitur...

Forcohet monedha evropiane. Dollari dhe Franga zhvlerësohen ndjeshëm nga Leku

Monedha evropiane ka fituar 0.3 pikë këtë të mërkurë në raport me një ditë më parë, pasi blihet sot me 123.7 lekë dhe shitet...

Ecuria javore e kursit të këmbimit

Monedha evropiane ka regjistruar një javë relativisht negative pasi ka ndjekur një kurbë zbritëse që nga dita e hënë duke e mbyllur ditën e...

Dobësohen ndjeshëm Euro dhe Paundi, Dollari fiton pikë

Këtë të enjte monedha evropiane ka humbur 0.5 pikë në raport me një ditë më parë duke u blerë sot me 123 lekë dhe duke u...

Dobësohen ndjeshëm Paundi dhe Euro, Dollari amerikan nuk luhatet

Monedha evropiane është dobësuar këtë të martë krahasuar me një ditë më parë duke u blerë me 123.6 lekë dhe duke u shitur me 124.4 lekë. Sipas kursit...

Forcohen Paundi dhe Franga, Euro dhe Dollari e nisin javën në vlera të qëndrueshme

Monedha evropiane e ka nisur javën në vera të qëndrueshme pasi vazhdo të blihet me 123.8 lekë dhe të shitet me 124.6 lekë sikurse edhe javën e kaluar. Ndërkaq...

Paundi dhe Dollari fitojnë pikë, dobësohet ndjeshëm monedha evropiane

Kjo e martë ka regjistruar një rënie të ndjeshme për monedhën evropiane e cila ka humbur 0.7 pikë në raport me një ditë më...

Të fundit

Aksident në aksin Elbasan-Peqin, makina dëmtohet rëndë nga përplasja e fortë (FOTO)

Një aksident rrugor, fatmirësisht pa pasoja për jetën ka ndodhur pasditen e sotme në aksin Elbasan-Peqin. Një kamion është përplasur me një automjet. Nga ky...

E plagosin gjatë natës, policia nuk jep informacion zyrtar

Një shtetas 40-vjeçar i identifikuar si V. Rama (Çela) është plagosur dje gjatë natës në fshatin Gjorm të Kurbinit. Disa persona ende të paidentifikuar, e...

Bum rastesh të reja infektimesh në Shqipëri, ja çfarë shkruan “Zëri i Amerikës”

Në Shqipëri situata e epidemisë së koronavirusit po përkeqësohet. Në 24 orët e fundit u rregjistrua një rekord rastesh të reja me 117 të...

Rritja e frikshme e të infektuarve, KMSH jep njoftimin e rëndësishëm

Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka bërë një njoftim të rëndësishëm, drejtuar gjithë myftijve, me rastin e shtimit të numrit të infektimeve dhe viktimave. KMSH...

Tentuan ta grabisnin në mes të ditës, ja çfarë ndodhi me presidentin e klubit të Serisë A

Të dielën pasdite, presidenti i Breshias, Masimo Celino, ka rënë pre e një grabitje. Dy persona kanë sulmuar Celinon para një supermarketi në Breshia,...