E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Dobësohen ndjeshëm Dollari dhe Euro, Paundi nuk luhatet

Monedha europiane vazhdon edhe këtë të enjte të dobësohet pasi është blerë me 123.6 lekë dhe është shitur me 124.3 lekë në raport me ditën e djeshme.

Ndërkaq edhe Dollari amerikan ka humbur 0.7 pikë nga një ditë më parë duke u blerë sot me 108.8 lekë dhe duke u shitur me 109.8 lekë sipas kursit të këmbimit lokal.

Paundi britanik shfaqet i qëndrueshëm këtë të enjte, pasi vazhdon të ruaj të njëjtat vlera sikurse dje teksa blihet sot me 136.7 lekë dhe shitet me 137.8 lekë.

Referuar tregut valutor vendas, Franga zvicerane ka pësuar një rënie të lehtë të vlerës nga dita e mërkurë, duke u blerë sot me 115.5 lekë dhe duke u shitur me 116.5 lekë. /SCAN

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...