E hënë, 6 Dhjetor, 2021
9.5 C
Tirana

“Do të të zhdukim”, Voltana Ademi shuan dyshimet nëse është kërcënuar

Kryetarja e Bashkisë së Shkodrës, Voltana Ademi e ftuar në emisionin “Open” është pyetur nëse ka marrë mesazhe kërcënuese me fjalët “do të të zhdukim” kohët e fundit.

Ademi fillimisht u shpreh se ka ndodhur që në debate publike të jetë kërcënuar apo edhe ofenduar, por nuk ndihet e kërcënuar.

Nuk kam marrë kështu kërcënimesh. Nuk ndihem e kërcënuar, ndoshta edhe kjo situatë ku ndodhemi më bën të ndihem më e fortë…”, deklaroi Ademi.

Gjithashtu, kryebashkiakja tha se së bashku me stafin e zyrtarëve, ndodhet nën presionin e krimit, teksa shtoi se krimi është prezent në institucionet publike të qytetit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

S’ka më sekrete/ Ja kur do të mbahet Festivali i 60-të i Këngës në RTSH

Edicioni i 60-të i Festivalit të Këngës në Radio Televizionin Shqiptar do të përfcillet LIVE për publikun shqiptar në mbrëmjet e 27,28 dhe 29...

Ekzekutimi i ish-deputetit, bashkëshortja nxjerr emrat dhe ndryshon dëshminë

Natalina Ujka, bashkëshortja e biznesmenit shkodran Pashko Ujka, ka treguar për grupin hetimor se personat me të cilët bashkëshorti i saj ka pasur konflikte...

Misteret e pazgjidhura të Luftës së Dytë Botërore

Ne të gjithë i duam misteret, dhe Lufta e Dytë Botërore siguroi shumë të tilla. Shkalla e madhe e luftimeve dhe e taktikave të tokës së djegur, solli...

Ish-banori i “Big Brother”: Donaldi nuk është fitues, mes çiftit s’ka dashuri

Ish-banori i “Big Brother”, Adi Pojana, teksa ishte i ftuar në studion e “Shqipëria Live”, ka komentuar lidhjen e shumëpërfolur mes Donaldit dhe Beatrix. Për...

“Shkelje financiare”, arrestohet presidenti i klubit italian

Presidenti i një prej klubeve të Serisë A është vënë në pranga, për shkelje financiare mes të cilave edhe deklarimin e falimentit të kompanive...