E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
17 C
Tirana

“Do të hapen 12 mijë vende pune”, Rama dhe Balluku inspektojnë punimet për Aeroportin e Kukësit

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

E kaluat koronavirusin në shtëpi? Ja si të përfitoni rimbursimin e barnave

Paketa e medikamenteve për kurimin e COVID-19, do të rimbursohet nga shteti. Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu, ka publikuar një video orientuese për qytetarët...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Nuk mbarojnë telashet për Strakoshën, portieri shqiptar i dyshuar me Covid

Pak ditë më parë, portieri i Lacios, Tomas Strakosha rezultoi negativ me koronavirus dhe ishte gati të bashkohej me skuadrën kryeqytetase, për ndeshjen sotme...

Kryemadhi nxjerr sekretin: Halla e Briseida Shehajt është vjehrra e Braçes

Ish-drejtorja e Tatimeve dhe socialistja e njohur Briseida Shehaj, është bërë pjesë e LSI-së prej pak kohësh. Gjatë muajit tetor, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi,...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

Kryeministri Edi Rama dhe ministrja e Infrastrukturës, Belinda Balluku kanë inspektuar sot punimet që po kryhen në kantierin e Aeroportit të Kukësit.

Kreu i qeverisë ka shpërndarë në Facebook një video nga vizita në terren. Sipas kryeministrit, ndërtimi i këtij aeroporti do të rimëkëmbë zonën, pasi do të hapë shumë shërbime dhe biznese.

“Aeroporti sjell më vete shumë lëvizje. Sjell hotele dhe shume shërbime të tjera. Do të definojmë një master-plan të përgjithshëm që do t’i japi një bum të madh këtu”, tha Rama.

Ndërsa ministrja Balluku deklaroi se me ndërtimin e këtij aeroporti do të hapen 12 mijë vende të reja pune.

“Rritja e punësimit total është 12 mijë vende pune. 1500 aeroporti të tjerat janë biznese të lidhur ame të. Në tërësi janë 12 mijë vende pune”, tha Balluku.

Postimi i plotë:

Kukës – Në kantierin e Aeroportit të Kukësit, ku vazhdon me ritme të larta puna për ndërtimin e terminalit modern të pasagjerëve, zgjerimin e pistës, krijimin e zonës së butë me infrastrukturën kritike nëntokësore, dyfishimin e hapësirës së sheshpushimit të avionëve🏔✈️🤩

Lexo edhe :   “Kërkoi tepsi e timon”, Maliqi: Rama është çmendur nga braktisja e socialistëve

#KUKËSIqëDUAM🏔🌲🌞

#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀️

*Mezi pres zbritjen në pistë vitin e ardhshëm të Migjenit me 132 pasagjerë nga Londra, të cilët do ta inaugurojnë aeroportin me një fluturim falas, pasi të përzgjidhen mes miqve kuksianë të kësaj faqeje, për sharjet e përqershjet më të mëdha, kur e kam premtuar ndërtimin e këtij aeroporti😉

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Vjosa Osmani do të shfuqizojë vendime të ish-presidentit Thaçi

Ushtruesja e detyrës së presidentes së Kosovës, Vjosa Osmani tha të mërkurën se do të shfuqizojë të gjitha dekretet e ish-presidentit të Kosovës, Hashim...

Vasili: Qeveria ka marrë masa të gabuara, nga 27 raste shkuam në 835

Presidenti i Republikës, Ilir Meta zhvilloi një takim online me disa mjekë lidhur me situatën e pandemisë në vend. Gjatë fjalës së tij, mjeku Petrit...

Nesër mot me diell, temperatura maksimale deri 19 gradë

Ditë e bukur me diell mbizotëroi në vend, por dhe me mjegull të mëngjesit përgjatë luginave. Ditën e enjte moti parashikohet i kthjellët me vranësira...

Kosovë, mbi 700 raste të reja me Covid-19

Në Kosovë situata epidemiologjike vazhdon të mos ketë ndryshime, pasi autoritetet regjistrojnë me qindra raste të të infektuarve në baza ditore. Të mërkurën Instituti Kombëtar...

Me COVID e shkeli çdo rregull/Braçe për Kryemadhin: Kodi Penal parashikon burg

Zëvendëskryeministri Erion Braçe, ka drejtuar gishtin ndaj kryetares së LSI-së Monika Kryemadhi, lidhur me ndryshimin e sjelljes së saj ndaj virusit. Teksa ka qenë...