E hënë, 18 Tetor, 2021
21.5 C
Tirana

Do ta padiste në SPAK, Kryemadhi zbulon lidhjen e afërt mes Metës dhe Gjonajt

Në një takim me strukturat në Shkodër, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi, ka pohuar se ministrja Gjonaj është e afërt me presidentin Ilir Meta. Kjo deklaratë vjen pasi Meta ditën e djeshme i kërkoi ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, të japë dorëheqjen deri ditën e hënë ose në kundërt do e kallëzonte penalisht.

Teksa konfirmoi lidhjen familjare mes presidentit Meta dhe Gjonajt, Kryemadhi tha se ‘ministrja bukuroshe’ ende nuk ka kthyer asnjë përgjigje në lidhje me falsifikimet e protokollit.

“Sot e kësaj dite akoma nuk kemi një përgjigje nga ministrja jonë bukuroshe, që sa për dijeni të shqiptarëve ka lidhje familjare me Presidentin e Republikës. Akoma s’ka kthyer përgjigje se pse ka falsifikuar protokollin e ministrisë. Për mua moralisht Arta Vorpsi është një ngelëse, ku çdo gjimnazisti s’i jepet diploma se ka ngelur në provim”, tha Kryemadhi.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Shkarkimi i Metës/‘Zëri i Amerikës’: Për herë të parë do të dëgjohet Presidenti

Sa janë dhe sa do të jenë SHBA në ngjarjet që po përjeton Partia Demokratike

Nga: Preç Zogaj Pyetjes së parë, “sa janë”, ia dinë përgjigjen gjithë shqiptarët. Edhe ata që bëjnë sikur nuk e dinë. Janë shumë. Janë me...

Boiken Abazi jep dorëheqjen nga drejtimi i “Vetëvendosjes”

Boiken Abazi ka dhënë dorëheqjen nga drejtimi i degës së "Lëvizjes Vetëvendosje" në Shqipëri. Ai njofton me anë të rrjeteve sociale, se dorëheqjen e...

Pse humbi Albin Kurti?

Nga: Baton Haxhiu Tregimi ndër shqiptarë se çdo çudi zgjat jo më shumë se tri ditë dhe pastaj kalohet në një tjetër ngjarje çuditëse, për...

Rekord i ri/ 700 mijë shqiptarë kanë ikur nga vendi nga 2008

Që nga viti 2008 deri në 2020-n, janë rreth 700 mijë shtetas shqiptarë që kanë marrë leje qëndrimi në një nga shtetet e Bashkimit...

COVID-19 i merr jetën ish-Sekretarit Amerikan të Shtetit

Ish-Sekretari Amerikan i Shtetit, Colin Powell, ka humbur betejën me koronavirusin në moshën 84-vjeçare. Colin Powell, Sekretari i parë me ngjyrë i Shteteve të...