E premte, 3 Prill, 2020
3 C
Tirana

Kryemadhi nis fushatën në mbështetje të Metës

Lexo edhe ...

COVID-19 e gjeti Evropën të përgjumur

Më pak se një muaj para se Evropa të fillonte të përpëlitej për maska, ventilatorë dhe teste për koronavirusin, qeveritë e vendeve të Bashkimit...

Koronavirusi/ Përse Shqipëria nuk bën më shumë teste? Përgjigjet Rama

Kreu i Qeverisë Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ndër të tjera iu përgjigj pyetjes: “Përse Shqipëria nuk bën më shumë...

Shqiptarët e mbetur jashtë/ Rama: Motra dhe vëllezër mos tentoni të vini

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” foli për shqiptarët të cilët nuk arritën të riatdhesohen. Kreu i Qeverisë tha se sapo...

Akti Normativ mbi pagesat e qirave/ Rama shpjegon si do paguhen Prilli dhe Maji

Kryeministri Edi Rama përgjatë një lidhje direkte në emisionin “Opinion” shpjegoi Aktin Normativ të nxjerrë nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në...

Monika Kryemadhi ka nisur një tur të LSI-së nga Shkodra, për të rekrutuar mbështetës për mitingun e presidentit Meta në 2 mars. “Unë do të jem aty, jo për Metën, por për kauzën”, i tha ajo shkodranëve. Kryemadhi i kërkoi shqiptarëve që të merrnin pjesë në protestën e 2 marsit të thirrur nga presidenti Meta, kundër mazhorancës, e cila sipas tij po kryen një grusht shteti përmes kapjes së Gjykatës Kushtetuese.

Por, para se të bënte këtë thirrje, Kryemadhi u kujdes që të kërkonte falje për gabimet e kryera më parë. “Do të kërkoj falje për të gjithë gabimet tona, nuk jemi hyjnorë ato nuk gabojmë. Do të rregullojmë gabimet tona, është hyjnore që të pranosh gabimet”.

Gjithashtu ajo është shprehur se do të jetë në bulevard si qytetare, për të mbrojtur të drejtat e të gjithëve. “Data 2 mars është shumë e rëndësishme për ne për të gjithë, besoj e mbani mend se të gjithë ambasadorët, mos u nxehni dhe mos u zini. Nëse ka ndonjë ambasador që bie dakord me falsifikimin e Etilda Gjonaj atëherë jo vetëm turp për ata, por mos ja pafshim më bojën kurrë. Nëse këta ambasadorë janë mashtruar, kjo është shumë e besueshme ku ambasadat këtu punojnë me qeverinë duhet të kuptojnë se rreziku që kanos sot Shqipërinë shumë shpejt do të trokasë në dyert e shtëpive të tyre, se të shtetit kanë hyrë. Sepse spaçatorët e Edi Ramës pasi kanë mbaruar punë me fëmijët e shqiptarëve, do të shkojnë te fëmijët e tyre, do të drejtohen në shkollat e evropianëve dhe më pas në vendet e tjera. Sot jemi kështjella e pamposhtur e trafikut të kokainës”, është shprehur ajo.

- Reklama -

Më shumë nga kategoriaTë fundit

COVID-19 e gjeti Evropën të përgjumur

Më pak se një muaj para se Evropa të fillonte të përpëlitej për maska, ventilatorë dhe teste për koronavirusin, qeveritë e vendeve të Bashkimit...

Koronavirusi/ Përse Shqipëria nuk bën më shumë teste? Përgjigjet Rama

Kreu i Qeverisë Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion”, ndër të tjera iu përgjigj pyetjes: “Përse Shqipëria nuk bën më shumë...

Shqiptarët e mbetur jashtë/ Rama: Motra dhe vëllezër mos tentoni të vini

Kryeministri Edi Rama në një lidhje direkte me emisionin “Opinion” foli për shqiptarët të cilët nuk arritën të riatdhesohen. Kreu i Qeverisë tha se sapo...

Akti Normativ mbi pagesat e qirave/ Rama shpjegon si do paguhen Prilli dhe Maji

Kryeministri Edi Rama përgjatë një lidhje direkte në emisionin “Opinion” shpjegoi Aktin Normativ të nxjerrë nga qeveria për të rregulluar raportin e qirave në...

Lukaku shpërthen në akuza: U desh një juventin i infektuar që të ndalej futbolli

Përhapja e koronavirusit ka sjellë ndalesën e futbollit, por edhe ka tensionuar mardhëniet mes klubeve në Itali. Disa prej tyre mendonin se duhej vepruar...
Kthehu
WhatsApp KONTAKTO TT