E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Dje zyrtarizoi rikthimin në PD, Besnik Mustafaj bën lëvizjen e radhës me Bashën

Një ditë pasi konfirmoi rikthimin e tij në Partinë Demokratike, Besnik Mustafaj është shfaqur sot në krah të kreut të PD-së, Lulzim Basha.

Siç duket, ai është përzgjedhur nga Basha për ta shoqëruar këtë të fundit në vizitën e tij dy ditore në Kosovë, me ftesë të kryeministrit Avdullah Hoti.

Pas Genc Rulit, ish-ministri i Jashtëm, Mustafaj do ti bashkohet grupit të personaliteteve që do përzgjedhin mes kandidaturave që kanë propozuar strukturat e bazës së demokratëve.

Pas këtij rikthimi të bujshëm, Mustafaj ka bërë të qartë se ky vendim për t’u kthyer në forcën politike ku ka milituar dhe ka dhënë kontribut të madh, nuk lidhet aspak për të marrë një post.

Sipas tij, rikthimi në PD ka të bëjë për të dhënë kontributin e tij për të ndihmuar në procesin e zgjedhjes së kandidatëve për deputetë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...