E mërkurë, 27 Janar, 2021
1 C
Tirana

Debate në Këshillin Politik, palët nuk ‘lëshojnë pe’ për ndryshimet kushtetuese

Ndonëse kanë kaluar gati tri orë që prej nisjes së takimit të Këshillit Politik, palët ende nuk kanë gjetur gjuhën e përbashkët për arritjen e marrëveshjes.

Të lodhur nga diskutimet pa dakordësi, kryeministri Edi Rama ka kërkuar 10 minuta pushim.

Sipas burimeve, mbledhja e Këshillit është shoqëruar me debate mes palëve. Gjatë diskutimit ka pasur debate mes përfaqësuesve, por jo me tone të larta.

Kreu i qeverisë Edi Rama ka folur vazhdimisht për tre pole gjatë takimit, duke futur plotësisht në lojë opozitën parlamentare.

Partia Demokratike dhe Lëvizja Socialiste për Integrim, mbeten të pa tërhequra nga dakordësia e arritur në 5 qershor 2020.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Tension dhe përmbysje, Interi eliminon Milanin në minutën e 97-të

Interi triumfoi me rezultatin 2-1 ndaj Milanit, në derbin e vlefshëm për çerekfinalen e Kupës së Italisë, ku nuk mundoi as tensioni. Ibrahimoviç dhe Lukaku...

Skënder Brataj tregon numrin e personelit mjekësor të vaksinuar

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj ka bërë me dije shifrat e personelit mjekësor që është injektuar me vaksinën anti-covid deri më tani në...

Shkel rregullat e rrjetit social, Twitter i mbyll llogarinë Genc Pollos

Platfotma Twitter i ka mbyllur llogarinë ish-deputetit të PD, Genc Pollo, për shkak se ky i fundit ka shkelur rregullat e rrjetit social. Lajmin e...

Haradinaj mesazh Serbisë: Do forcojmë policinë dhe ushtrinë e Kosovës

Kandidati për President në Kosovë, Ramush Haradinaj ka përcjellë një tjetër për fqinjët, Serbinë. Haradinaj u shpreh se Kosova nuk do e mbajë më kokën...

Kur lali Eri gjobit Ndrangheta-n

Nga: Dritan Hila Sapo kapën implikimin e tre personave italianë që bënin kështjella në rërë për biznese në Tiranë dhe ku përmendej edhe mafia kalabreze,...