E enjte, 21 Janar, 2021
8 C
Tirana

Del jashtë çdo parashikimi, fotot e Bashës me maskë po bëjnë xhiron e rrjetit (FOTO)

Për mbrojtjen e popullatës nga koronavirusi, në funksion janë maskat personale për hundën dhe gojën. Mbulimi fizik i hundës dhe gojës tek të gjithë qytetarët, do të mundësojë ndërprerje të bartjes së virusit.

Tashmë është e detyrueshme mbajtja e maskës për të mbuluar hundën dhe gojën në të gjitha hapësirat e mbyllura, ku nuk ka mundësi për mbajtje të distancës mes qytetarëve.

Por ndryshe nga të gjitha këto këshilla të cilat kanë muaj që ripërsëriten, Basha duket se ‘nuk është në dijeni’.

Disa foto të kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha me maskë, po bëjnë xhiron e rrjetit sot, për mënyrën e gabuar sesi ai e mban maskën.

Basha e ka nisur turin e takimeve të tij në vizitën dy-ditore në Kosovë me kryeministrin Avdullah Hoti, me të cilin doli edhe në një konferencë të përbashkët për mediat.

Në konferencën në fjalë, Basha tërhoqi vëmendjen me maskën e cila i qëndronte poshtë hundës. E ndërsa Hoti ishte kujdesur të mbulonte gojën ashtu edhe hundën, sipas rregullit.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Video/ Ronaldo shkruan historinë, Juventus fiton Superkupën e Italisë

Cristiano Ronaldo ka shkruar sonte historinë e futbollit botëror pasi u bë golashënuesi më i mirë i të gjitha kohërave pasi shënoi për Juventusin...

Bajernit i mjafton një penallti për të mbajtur kreun, Lajpcig bën detyrën

Mjaftoi një penallti në minutën e 13-të për t’i dhënë Bajernit fitoren e dytë radhazi. Robert Levandovski nuk gaboi nga pika e bardhë e...

Vetëvendosja garon në zgjedhjet e 25 prillit, nesër prezanton kandidatët e parë

Lëvizja Vetëvendosje në Tiranë do të marrë pjesë në zgjedhjet parlamentare të 25 prillit. Ditën e nesërme, më 21 janar kjo forcë politike do të...

I përqafuar me bashkëshorten, Joe Biden mbërrin në Shtëpinë e Bardhë

Joe Biden ka mbërritur në Shtëpinë e Bardhë, ku do të fillojë orët e para të punës si President i SHBA, me firmosjen e...

Çfarë duhet të dini mbi historinë e Ditës së Përurimit të presidentit amerikan

E para Ditë e Përurimit në detyrë e presidentit të Shteteve të Bashkuara, ishte 30 prilli i vitit 1789, gjatë betimit të presidentit Xhorxh...