E diel, 1 Gusht, 2021
23.5 C
Tirana

Djali i ‘El Chapos’ befason qytetarët, iu shtron darkë dhe dhuron makina

Djali i bosit meksikan të drogës, Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán, ka organizuar festa për banorët në Sinaloa, Meksikë, duke u ofruar darkë falas dhe duke dhuruar të paktën 10 makina.

Rrjetet sociale meksikane janë mbushur me video, ku automjetet duken të vendosura rresht në një qytezë të Sinaloas.

Daily Mail shkruan se veprimet e Ivan Archivaldo Guzman ngjajnë me ato të ish-bashkëpunëtorit të ‘El Chapos’, Pablo Escobar, i cili shquhej për dhurata bujare, herë pas here.

Guzman është pothuajse “i paprekshëm” tashmë në Meksikë. Pak muaj më parë, ai u arrestua nga policia, por u lirua sërish, pasi njerëzit e kartelit të drogës iu vërsulën ndërtesave të policisë me armë të rënda, duke i detyruar të tërhiqen.

Iván Archivaldo Guzman, 36-vjeç, është një nga gjashtë djemtë e ‘El Chapo’, bashkëthemeluesi i Kartelit të drogës Sinaloa. ‘El Chapo’ u dënua me burgim të përjetshëm në korrik të këtij viti, nën akuzat për trafikim droge.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

SHBA sanksionon më shumë zyrtarë kubanë për shtypjen e protestave

Administrata e Presidentit Biden ka vendosur sanksione ndaj forcave policore të Kubës dhe dy udhëheqësve të saj pas protestave të fundit në vendin ishull...

Maqedonia e Veriut mund të rekomandojë dozën e tretë të vaksinës

Maqedonia e Veriut nuk e përjashton mundësinë e aplikimit të dozës së tretë të vaksinës kundër koronavirusit pasi, siç tha ministri i Shëndetësisë, Venko...

Izraeli akuzon Iranin për sulmin vdekjeprurës në cisternat e naftës

Izraeli ka akuzuar Iranin se qëndron pas një sulmi ndaj një cisternë nafte në të cilën u vranë dy anëtarë të ekuipazhit, një shtetas...

Pranoi plagjiaturën, bie popullariteti i kandidatit për kancelar në Gjermani

Kandidati potencial për të zvendësuar Kancelaren Angela Merkel, në Gjermani Armin Laschet ka kërkuar falje pasi ka përdorur plagjaturë në librin e tij. Laschet, në...

Manaj i pafat, portieri i Shtutgartit i mohon golin e radhës me Barçën (Video)

Rei Manaj e nisi nga stoli miqësoren e sotme që Barcelona luajti në Gjermani kundër rivalëve të Shtutgartit. Sulmuesi shqiptar u aktivizuar vetëm në minutën...