E diel, 28 Nëntor, 2021
13.5 C
Tirana

Dita nis me vranësira, priten rrebeshe afatshkurtra

Zonat Perëndimore do të paraqiten me vranësira të shpeshta gjatë paradites, duke gjeneruar herë pas here shira të izoluar, por pjesa tjetër e vendit mbetet me kthjellime dhe vranësira të shpeshta.

Sipas MeteoAlb, pas mesditës vranësirat do të shtohen edhe në pjesën tjetër të Shqipërisë duke gjeneruar rrebeshe afatshkurtër.

Temperaturat e ajrit rriten lehtë në orët e para të ditës, duke shënuar 5°C ndërsa mesdita sjell rënie ku vlera maksimale zbret në 23°C.

Era do të fryjë mesatare dhe e fortë me shpejtësi 55 km/h nga drejtimi Jugor, duke sjell në brigjet detare dallgëzim mbi 4 ballë.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Masakrimi i masakrës

Nga: Luçiano Boçi  Kur ndodh një krim, gjëja kryesore që bëjnë autorët është djegia e mjeteve me të cilat kryhet krimi. Pra asgjësohet vetë krimi....

I ndaloi keçapin lojtarëve, kompania nuk ia përton Antonio Kontes

Emërimi i Antonio Kontes në krye të Totenhemit, solli ndryshime në klub. Tekniku i dha një vemendje të veçantë ushqimeve që konsumonin lojtarët, të...

FORMULA 1/ Presidenti ‘tradhton’ Shumakerin: S’është më i miri i historisë

Presidenti i FIA-s i ka befasuar të gjithë, duke mos e kurorëzuar si më të mirin ish-pilotin e tij në kohën e Ferrarit. Zhan...

Skandali me pagesat e UEFA-s, FSHF publikon “provat” e gabuara

Federata Shqiptare e Futbollit ka dalë sot me një tjetër qëndrim zyrtar rreth çështjes së skandalit të shpërndarjes së fondeve të UEFA-s, në mënyrë...

Kreu zbulime që e revolucionarizuan shkencën: Kush ishte Galileo Galilei

Në cilësinë e ”babait” themelues në fushën e fizikës dhe astronomisë, Galileo Galilei është i njohur për kontribute të panumërta në shkencë. Mendimtari italian,...