E premte, 22 Janar, 2021
11 C
Tirana

Dita e Verës do të jetë dimër? Moti është plot surpriza

Pas fundjavës, pritet ndryshim i situatës sinoptike në vend. Dita e Verës pritet të mos sjellë kushte të favorshme të motit. Meteoalb bën me dije se pritet “mot më i ftohtë se fundjava, si edhe prezencë e reshjeve”.

Ndryshimi do të shoqërohet nga prania e vranësirave dhe reshjeve, ku nuk do të mungojë edhe dëbora në zonat malore.

Sipas këtij parashikimi, pikërisht Dita e Verës pritet të mos ketë kushte të favorshme të motit. Festa do të shoqërohet nga mot më i ftohtë se kjo fundjavë, dhe në zona lokale do të ketë prezencë reshjesh.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Patozi: Ndryshimi do të vijë nga ata që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit

Kryetari i Partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi shprehet i bindur se ndryshimi do të vijë nga ata shqiptarë që nuk zgjedhin mëshirën e pushtetit...

Kosovë: KQZ nuk certifikon listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve në Kosovë nuk ka certifikuar listën për deputetë të Lëvizjes Vetëvendosje, të cilët do të garonin më 14 shkurt. Ky vendim...

A ka jetë pas vdekjes? Milioneri ofron shpërblimin e majmë për përgjigjen

Një multimilioner nga Las Vegas, ofron 1 milion dollarë shpërblim për të gjetur përgjigjen e pyetjes: A ka jetë pas vdekjes? Robert Bigelow, 75 vjeç,...

Gjykata e Lartë kalon për gjykim dosjen e ish-ministrit, Saimir Tahiri

Gjykata e Lartë ka kalaur për gjykim dosjen penale ndaj ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Vendimi është marrë në dhomën e këshillimit në këtë...

O popull, votoni partitë e reja! PD do humbasë më keq se më 2017

Nga: Kreshnik Spahiu Zgjedhjet e 25 Prill nuk do ndryshojnë asgjë. Ky është basti im publik. Populli e ka shumë të vështirë ta kuptojë por...