E martë, 14 Korrik, 2020
26 C
Tirana

Dita Botërore e Shëndetit/ Manastirliu: Falenderoj nga zemra të gjithë mantelbardhët

Më të lexuarat

Në kuadër të Ditës Botërore të Shëndetit, Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu ka shprehur publikisht mirënjohjen e saj për të gjithë mjekët dhe infermierët.

“Një falenderim nga zemra të gjithë mantelbardhëve që na nderojnë çdo ditë të vitit dhe po tregojnë edhe njëherë që asgjë nuk mund t’i mposhtë edhe në këto kohë të vështira”, shkruan ndër të tjera Manastirliu në rrjetin social Facebook.

Reagimi i plotë i saj: “Sot, në Ditën Botërore të Shëndetit, mirënjohje e thellë për mjekët, infermierët, ata që, mbi përparësen e bardhë veshin çdo ditë armaturën mbrojtëse ne betejën e rradhës në emër të jetës!

Këto pamje që shihni janë nga vija e parë e zjarrit të luftës me COVID-19, në spitalin infektiv. Janë mjekë dhe infermierë që prej ditësh kanë lënë familjet dhe njerëzit e tyre të dashur pa i parë e pa i takuar dhe kujdesen me dhembshuri dhe profesionalizëm për të prekurit nga COVID19.

Një falenderim nga zemra të gjithë mantelbardhëve që na nderojnë çdo ditë të vitit dhe po tregojnë edhe njëherë që asgjë nuk mund t’i mposhtë edhe në këto kohë të vështira.

#FORCA

#DitaBotëroreEShëndetit”.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Do paguajmë të gjithë banorët”/ Rama: Nis dhënia e granteve në Tiranë

Kryeministri Edi Rama njoftoi sot se ka nisur shpërndarja e granteve për banesat e dëmtuara në Tiranë, nga tërmeti i 26 nëntorit. Ai theksoi se...

Shkëmbimi i bujshëm/ Ja çfarë i ofron Chelsea klubit të Atletico Madridit

“Daily Mirror” shkruan se Chelsea dëshiron portierin slloven të Atlético Madridit dhe ka në mendje edhe ofertën, që do të paraqesë. Përveç një shume të...

Miratohet nisma e opozitës parlamentare për ndryshimet kushtetuese

Komisioni i Ligjeve dhe Këshilli i Legjislacionit kanë miratuar sot me konsensus, pa asnjë votë kundër ndryshimet Kushtetuese. Ndryshime pati në pikën nr.3 të nenit...

Sistemi proporcional rajonal, kërkohet garanci për pragun zgjedhor

Deputeti Myslym Murrizi ka kërkuar garanci nga mazhoranca, që pragun kombëtar duhet të jetë natyral në çdo qark, në mënyrë që të mos ikin...

Dita e Bastijës/ Meta letër Macron: Mbështetja e Francës, motivim për përmbushjen e reformave

Presidenti Ilir Meta ka uruar homologun e tij francez, Emmanuel Macron, me rastin e Festës Kombëtare të Francës, Ditën e Bastijës. Kreu i shtetit shpreh...