E enjte, 16 Shtator, 2021
21.5 C
Tirana

”Diskutime shumë të zjarrta”/ Kryemadhi zbulon telefonatën e fundit me Bashën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur për raportet e saj me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

E ftuar në emisionin ”Me Xhaxhiun”, ajo tha se biseda e fundit ime të shte mbrëmë, madje shtoi se ishte një bisedë shumë e zjarrtë përsa i përket ecurisë së partive të tyre në këtë fushatë.

Pjesë nga biseda

Xhaxhiu: Kur ka qenë hera e fundit që keni komunikuar me Bashën?

Kryemadhi: Kam folur mbrëmë, dhe mund të them që patëm një diskutim shumë të zjarrtë, por të frytshëm në rakordim të mesazheve politike bashkarisht dhe disa pikave të dobëta që kemi në disa qarqe.

Xhaxhiu: Do ndryshoni mënyrën se si bëni fushatë?

Kryemadhi: Skenarët janë siç i kemi planifikuar. Kemi fushatë mikro dhe kjo ka  rezultuar pozitive sepse ka ulur kostot tona ska më mitingje të mëdhaja gjë që ne na ka dhënë avantazh.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E vetmja mënyrë për të trembur Ramën

Nga: Dritan Hila Tashmë që janë trajtuar të gjitha variablet e seriozitetit apo ambiguitetit të sjelljes së Bashës ndaj Berishës dhe pasojat që do ketë...

Nëndetëset me energji bërthamore, Kina denoncon paktin SHBA-Britani-Australi

Kina ka denoncuar një pakt historik të sigurisë midis SHBA, Britanisë së Madhe dhe Australisë, duke e përshkruar aleancën si "jashtëzakonisht të papërgjegjshme" dhe...

Mësimi nga mençuria e gjyqtarit Learned Hand

Nga: Irena Beqiraj Po jetojmë një periudhë të çmendur “skepticizmi” ndaj Amerikës. Mesazhet e shumë zyrtarëve të saj duken butaforike. Por historia na tregon që...

I zhdukur prej dy ditësh, 39-vjeçari gjendet pa shenja jete

Policia e Tiranës njofton se është gjetur pa shenja jete një 39-vjeçar në zonën e quajtur "Kodrat e Selitës". Policia ka indentifikuar viktimën, shtetasi...

“Shqipëria do monitorohet nga kamerat”, ministri Çuçi zbulon planin

Ministri i Brendshëm, Bledi Çuçi, ka zbuluar sot në Kuvend objektivat e dikasterit që ai drejton në 4 vitet e ardhshme të 'Qeverisë Rama'....