”Diskutime shumë të zjarrta”/ Kryemadhi zbulon telefonatën e fundit me Bashën

Kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi ka folur për raportet e saj me kreun e Partisë Demokratike, Lulzim Basha.

E ftuar në emisionin ”Me Xhaxhiun”, ajo tha se biseda e fundit ime të shte mbrëmë, madje shtoi se ishte një bisedë shumë e zjarrtë përsa i përket ecurisë së partive të tyre në këtë fushatë.

Pjesë nga biseda

Xhaxhiu: Kur ka qenë hera e fundit që keni komunikuar me Bashën?

Kryemadhi: Kam folur mbrëmë, dhe mund të them që patëm një diskutim shumë të zjarrtë, por të frytshëm në rakordim të mesazheve politike bashkarisht dhe disa pikave të dobëta që kemi në disa qarqe.

Xhaxhiu: Do ndryshoni mënyrën se si bëni fushatë?

Kryemadhi: Skenarët janë siç i kemi planifikuar. Kemi fushatë mikro dhe kjo ka  rezultuar pozitive sepse ka ulur kostot tona ska më mitingje të mëdhaja gjë që ne na ka dhënë avantazh.