E shtunë, 23 Janar, 2021
9 C
Tirana

Dhërmi/ Mbytet anija ushtarake (VIDEO)

Pandemia ka ndryshuar sezonin veror. Pas një  beteje me COVID-19 e cila ende vazhdon, turizmi po zhvillohet nën rregulla të rrepta. Bizneset vijon punën duke zbatuar protokollet. Hotelet zhvillojnë aktivitetin nën masa të rrepta sigurie dhe higjiene.

Ndërsa shqiptarët dhe turistët e huaj, këta të fundit të paktë në numër në krahasim me vitet e tjera, po shijojnë detin e kristaltë, gazetari Enrik Mehmeti ka paraqitur edhe anën tjetër të medaljes.

Bashkëngjitur një videoje që e ka shpërndarë në rrjetin social Facebook, ai ka shkruar: “Mbytet anija ushtarake për qëllime turizmi në Dhërmi”.

Kjo video ka marrë vemendjen e ndjekësve, të cilët nuk janë kursyer me komentet. Anija e rrënuar qëndron në det, e ndërsa ndjekësit japin edhe disa opsione se çfarë mund të bëhet me të. Siç duket edhe nga pamjet, Ministri i Turizmit dhe Mjedisit, Blendi Klosi, po mbikëqyr situatën. Aniija e vjetër është vendosur të fundoset qëllimisht në gjirin pranë Dhërmiut.

Anija do të mbytet për qëllime turistike, pra që të apasionuarit pas zhytjes të kenë mundësi ta vizitojnë më pas. Një anije e tillë e mbytur mund të shërbejë si ekosistem i ri për gjallesat ujore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...