E mërkurë, 27 Maj, 2020
10 C
Tirana

Etiketa

anija

Mbi 3,500 persona të izoluar në anije nga koronavirusi/Trump: Të rrinë aty

Më shumë se 3,500 emigrantë nga më shumë se 50 shtete të botës kanë ngelur të bllokuar në një anije të ankoruar në San...

Rritet numri i të infektuarve me koronavirus në Britani

Rritet numri i të diagnostifikuarve me koronavirusin vdekjeprurës në Britaninë e Madhe. Raportohet se janë konfirmuar edhe 4 raste të reja, duke e çuar numrin...

Anija me 600 pasagjerë me koronavirus, jepet lajmi i keq

Në anijen “Diamond Princess” e cila ishte e ankoruar në Yokohama, Japoni, 600 pasagjerë u diagnostikuan me koronavirus. Së fundmi është bërë publik lajmi i...

Anija me 285 të infektuar me koronavirus, SHBA bën lëvizjen urgjente

Në anijen “Diamond Princess” ndodhen 3600 pasagjerë, nga të cilët 380 janë qytetarë amerikanë. 285 persona kanë rezultuar të infektuar me koronavirus dhe aktualisht ndodhen...

3 shtetas të Maqedonisë së Veriut në anijen me të infektuarit nga Koronavirus

Në anijen e ndaluar në afërsi të Jokahomas në Japoni, për shkak të pranisë së personave të infektuar nga virusi korona, raportohen të jenë...

Fundoset anija me 14.600 dele

Anija për transportin e bagëtive ‘Queen Hind’, me peshë 3.785 tonë dhe e ngarkuar me 14.600 dele raportohet se u fundos pjesërisht në portin...

Anija pëson defekt në Vlorë, shpëtohen 5 persona

Ditën e sotme një mjet lundrues ka pësuar defekt në Gjirin e Vlorës dhe ka dhënë alarmin. Raportohet se Kapiteneria e Vlorës ka vepruar menjëherë...

Vlorë/ Anija pëson defekt, roja bregdetare shpëton turistët italianë dhe shqiptarë

Një anije me turistë italiane dhe shqiptarë ka pësuar defekt në të dyja helikat e saj në Karaburun. Roja Bregdetare në Vlorë u sinjalizuan rreth...

Pas djegies së anijes në Karaburun, Kapitaneria ndërmerr masa të forta

Kapitaneria e Portit ka vendosur të ushtrojë një kontroll tek anijet e tjera turistike, për të shmangur një tjetër ngjarje si ajo e djegies...

Fundoset anija me 300 pasagjerë, dyshohet për 150 të vdekur

Një ngjarje tragjike ka ndodhur ditën e sotme, jashtë kufijve të Libisë, ku një anije u mbyt duke lënë të paktën 100 persona të...

Të fundit

Top Story/ Me 3500 euro, arabët nisen me gomone nga Shqipëria drejt Italisë

Në dokumentarin “Trafiku i Arabëve” djemtë e infiltruar nga Top Story, gjatë bisedës me trafikantin e pyesin për garancinë e parave, sepse ata nuk...

Top Story/ Zbulohet grupi i trafikantëve të arabëve, në zonën e Oxhakut në Tiranë

Dalim për të takuar grupin e parë të trafikantëve. Ata janë të vendosur në një zonë të Tiranës, midis rrugës Kongresi i Manastirit dhe...

“Pazaret” në politikë/ Murrizi: Rama-Basha-Meta janë takuar fshehtas në Golem

Rama-Basha-Meta janë takuar kundër Reformës në Drejtësi. Kjo deklaratë ka ardhur nga Myslim Murrizi, ku shtoi se takimi mes palëve solli edhe reagimin e...

Nazarko: Në rastin e një konflikti me PD, LSI shkon tek rrënjët e veta, tek PS

Analisti Shpëtim Nazarko deklaroi mbrëmjen e sotme në emisionin “Real Story” në “News24” se në rastin e ndonjë konflikti të mundshëm mes Partisë Demokratike...

“I shkelin syrin njëri-tjetrit”, Basha merr ‘goditjen’ e fortë nga aleati i tij

Kreu i Partisë Agrare Ambientaliste, Agron Duka, i ftuar në emisionin 'Repolitix', ka dalë kundër kryedemokratit Basha, duke thënë se nuk ka vullnet për...
WhatsApp KONTAKTO TT