E shtunë, 23 Janar, 2021
10 C
Tirana

Dha dorëheqjen nga posti i ministrit të Brendshëm, ja lëvizja e parë e Lleshajt

Ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim, Sandër Lleshaj ka shfaqur një anë tjetër të tij pas lënies së postit të Ministrit të Brendshëm. Pas largimit nga detyra, ai ka nxjerrë një foto shumë ndryshe në rrjetet sociale. Lleshaj shfaqet me një veshje sportive, dhe ka dalë të eksplorojë malet e Shqipërisë.

Ditën e sotme, Bledi Çuçi firmosi në Presidencë marrjen e postit të ri, ndërsa Lleshaj është larguar nga politika për t’u relaksuar në natyrë.

Gjatë ditës së sotme, Bledi Çuçi dhe Milva Ekonomi janë betuar në Presidencë, si ministra të rinj. Pas dorëheqjes së Sandër Lleshaj si ministër i Brendshëm, kryeministri Edi Rama ka emëruar Bledi Çuçin si ministri në këtë detyrë, ndërsa deklaroi se në pozicionin e ministrit të Bujqësisë emërohet deputetja e Partisë Socialiste, Milva Ekonomi. Dorëheqja e Sandër Lleshajt erdhi në një kohë revoltash dhe protestash për vrasjen e të riut Klodian Rasha.

 

 

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

E trishtë/ Ndërron jetë në moshën 35-vjeçare ish-sulmuesi

Ish-sulmuesi xhamajkan, Luton Shelton ka ndërruar jetë në moshën 35-vjeçare, për shkak të një sëmundje. Shelton ishte diagnostikuar në vitin 2018 me sëmundjen “ALS”, e...

Berlini përgatitet për konsultime me administratën Biden

Lehtësimi i jashtëzakonshëm u shpreh në Gjermani që kur Joe Bideni i fitoi zgjedhjet presidenciale. Kurse të mërkurën (20.01.), kancelarja Angela Merkel i shkroi...

Samsung u ngrit si një dyqan që shiste perime, dhe kuriozitete që nuk i dinit

Sistemi ligjor i Japonisë ka një normë dënimi prej 99 për qind. Peshkimi mbetet profesioni i dytë më i rrezikshëm i Shteteve të Bashkuara, pas...

Analisti: Basha do ketë Tiranën, ja kush do jetë drejtuesi i PD në Gjirokastër

Partia Demokratike ka emëruar drejtuesit politik në pjesën më të madhe të qarqeve, ndërkohë që janë ende për t’u zbuluar se cilët do të...

A do jetë sërish kandidat për deputet? Ja si përgjigjet Ervin Salianji

Ervin Salianji është shprehur se ekziston mundësia që ai të jetë kandidat për deputet në listën e Partisë Demokratike. I ftuar në “Zonë e lirë”,...