E shtunë, 21 Nëntor, 2020
13 C
Tirana

Deti/“Anija është ofruar nga grekët”, Manjani lëshon paralajmërimin e fortë

Më të lexuarat

Ky është qyteti që nuk do e shohë dritën e diellit për 2 muaj

Një qytet në Alaska, i ka thënë ''lamtumirë'' dritës së diellit për dy muajt e ardhshëm. Dielli u ngrit dhe perëndoi në Utqiagvik, Alaska, i...

KUJDES/ Pamje të rënda: Morgu përtej kapacitetit, trupat lihen përtokë

KUJDES! PAMJE TË RËNDA! Syri.net ka publikuar foto ekskluzive të siguruara nga brenda Morgu i Tiranës, ku trupat e viktimave nga Covid-19 janë vendosur në...

Vdekja e Sokol Olldashit/Dyshimet që mbeten edhe 7 vite më pas

Sokol Olldashi, një nga ministrat kryesorë të Partisë Demokratike, vdiq mbrëmjen e 20 nëntorit 2013 në një aksident rrugor në aksin Tiranë-Elbasan. Prokuroria e Tiranës...

Basha publikon dokumentin: Në morg, 923 të vdekur nga Covid por u raportuan 509

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka thënë se vdekjet e shkaktuara nga Covid-19 në Shqipëri nuk janë raportuar me vërtetësi. Basha tha se në...

Drejt kaosit: Mbi 800 raste të reja me Covid, 15 viktima

Shqipëria regjistron një tjetër rekord sa i takon të rasteve të reja me Covid-19 në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se 836...

Avokatit të Trump-it i del boja e flokëve gjatë fjalimit (FOTO)

Dje presidenti i zgjedhur amerikan Joe Biden sulmoi Donald Trump, për mos pranimin e humbjes së zgjedhjeve të 3 nëntorit, dhe për bllokimin e...

Një tjetër lajm i hidhur/ Aktori i njohur shqiptar humb betejën me virusin

Koronavirusi nuk kursen askënd! Një tjetër humbje e madhe për artin shqiptar, pasi nuk e ka fituar dot betejën me koronavirusin aktori fierak Fatmir...

Shqiptarit i zënë pritë në Spanjë, ekzekutohet me 6 plumba (Emri)

Një shtetas shqiptar ka mbetur i vrarë pasi ra pre e një atentati. Shqiptari i njohur si Trisas mbeti i vdekur pasi ndaj tij u...

‘Janë fshehur gjysma e viktimave nga COVID-i’, paralajmërimi i Ramës për nesër

Kryeministri Rama ka reaguar sot në lidhje me akuzat e parashtruara një ditë më parë nga kryedemokrati Basha, se janë fshehur gjysma e viktimave...

7 vjet nga humbja e Sokol Olldashit, ja çfarë bën Astrit Patozi (VIDEO)

Ish-numri dy i Partisë Demokratike, tashmë kryetari i partisë Bindja Demokratike, Astrit Patozi, ka rikujtuar kolegun e mikun e tij të ndjerë Sokol Olldashi....

Një ditë më parë, Greqia dhe Shqipëria ranë dakord që t’i drejtohen Gjykatës së Hagës për kufirin detar. Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka dalë me një reagim të fortë në lidhje me çështjen e detit. Ai paralajmëron se kjo është një çështje e humbur për shqiptarët. Në mënyrë simbolike, Manjani shkruan në statusin e shpërndarë në facebook se ‘anija është ofruar nga grekët, sepse anijet tona janë të zëna me dasma, ditëlindje dhe evente…”.

Ministri i Jashtëm grek, Nikos Dendias zhvilloi një vizitë zyrtare në Tiranë, ku u takua me homologun e tij, ministrin e Jashtëm në detyrë Gent Cakaj, presidentin Ilir Meta, kreun demokrat Lulzim Basha dhe kryeministrin Edi Rama.

Ky i fundit dha lajmin se Shqipëria dhe Greqia do i drejtohen drejtësisë ndërkombëtare, për çështjen e detit. Bashkë me Dendias kanë rënë dakord që së bashku t’i drejtohen Gjykatës së Hagës, për të zgjidhur këtë çështje të debatuar.

Statusi

Së shpejti del filmi “Duel me Zhurmë”. Ridramatizim i filmit “Duel i heshtur”.

Prodhim i Kinostudios Rilindja III

Personazhet kryesore: Kapterr Ramëiu; Bepin Caka; Islami (personazh i ardhur nga Turqia si shahit).

Lexo edhe :   Covid-19 nuk ndalet, rreth 800 raste të reja në vend

Ngjarjet zhvillohen në det mbi një anije greke që i jepet kapterr Ramëiut, i cili së bashku me Bepinin dhe Islamin nisen në Hagë të ndajnë kufirin e detit ku lundrojnë.

Anija është ofruar nga Grekët, sepse anijet tona janë të zëna me dasma, ditlindje dhe envente…

Pastaj në Hagë. Ehh, në Hagë. Kemi shumë shanc në atë gjykatë. Atë herë të vetme që desh shkoi kapterr Ramiu me anijen tonë te Dueli i Heshtur, humbëm.

Film i (pa)parë.

Shikim të këndshëm të nderuar qytetarë, pronarë të territorit të shtetit, që u trajtojnë si spektatorë në pronën tuaj…

Lexo edhe :   Refuzuan në “Elbasan Arena”, ja çfarë bën Bjellorusia para sfidës me Shqipërinë

========

Urdhëro! Ligji i pronave?!

Hahahahahahahahah….

“Hajde ta marrësh në Bigë”!

Film tjetër ky…

Është me Strasbourg, jo me Hagë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Qytetet fantazmë, “piramidat” që mund të shembin ekonominë kineze (VIDEO)

Kina është sot superfuqi ekonomike. Ajo po investon në shumë vende të botës, për të zgjeruar ndikimin e saj. Por disa nga investimet në vend,...

Temperaturat zbresin në minus në vendin tonë, nisin reshjet e borës

Dita e shtunë parashikohet të ketë mot kryesisht të vranët e intervale të shkurtra me diell. Reshje shiu me intensitet të ulët në zonat...

Pse numërimi i arkivolëve, i duket si numërim votash Lulzim Bashës

Nga: Mero Baze Le t’i japim për një moment të drejtë fantazisë makabre të Lulzim Bashës dhe të supozojmë se Qeveria fsheh numrin e të...

Dhunë në emisionin “Hell’s Kitchen”, vajzat përleshen fizikisht (VIDEO)

Në "Hell’s Kitchen" Albania, situata ka dalë sërish jashtë kontrollit, me një dysheme mbuluar me pjata të thyera dhe ushqime te hedhura. Vajzat e programit...

29-vjeçari dhunon e kanos mjekun e urgjencës në Elbasan, policia zbardh detajet

Blutë e Elbasanit kanë prangosur një 29-vjeçar, pasi ka goditur një mjek dhe e ka kërcënuar. Shtetasi me iniciale K.G., ka goditur mjekun me...