E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Detajet/ Vrau motrën me silenciator, pastruesja lajmëroi policinë

Detaje tronditëse vijnë nga Shkodra, ku vëllai vrau motrën që ishte kthyer për pushime nga Gjermania. Autori ishte i papunë dhe luante bixhoz, ndërsa e ndjera e ndihmonte. 58-vjeçarja Diana Vukaj, kishte ardhur nga Këlni i Gjermanisë me datë 4 qershor. Krimi makabër është zbuluar nga telefonata në sallën operative të policisë, e cila pas kontrollit e ka gjetur 58-vjeçaren të vrarë me silenciator në dhomën e saj të gjumit. Viktima kishte 25 vite që jetonte në Gjermani, dhe vazhdimisht e ndihmonte të vëllanë i cili kishte probleme me alkoolin dhe bixhozin.

Si u zbulua vrasja?

Pas kthimit nga Gjermania, Diana Vukaj është drejtuar për në Shkodër, për të qëndruar në banesën e saj. Burimet bëjnë me dije se ajo për pak ditë do të nisej për në shtëpinë e saj të pushimit në Velipojë. Për të sistemuar banesën e saj në Shkodër, ajo ka marrë një grua për të pastruar.

Ajo e ka telefonuar për disa herë gjatë të shtunës dhe të dielës, por 58-vjeçarja nuk është përgjigjur. Më pas zonja (indetiteti i së cilës nuk dihet) ka komunikuar me një mikeshë të viktimës dhe më pas në orën 22:30 të së dielës ka telefonuar sallën operative.

Diana Vukaj është gjetur e vrarë në banesë, ndërsa i vëllai është kapur në rrugën e lagjes. Nga këqyrja e vendit të ngjarjes është gjetur edhe arma e zjarrit tip pistoletë me silenciator, e cila dyshohet se është përdorur në kryerjen e krimit të rëndë.

Lexo edhe :   Pandemia godet fort Shkodrën, me mbylljen më të madhe të bizneseve më 2020
- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Të ndalet sa më shpejt gjenocidi ndaj myslimanëve në Kinë

Nga Joseph Bosco “The Hill” Kur tmerret e plota të Holokaustit Nazist ishin më se të qarta edhe për mohuesit më kokëfortë gjatë viteve 1940-1950,...

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...