E martë, 25 Janar, 2022
-4.5 C
Tirana

Detajet/ LSI i beson postin e rëndësishëm Brisida Shehajt

Në fund të sezonit veror, Brisida Shehaj tregonte me anë të fotove se po kalonte kohën e saj të lirë me kryetaren e LSI-së, Monika Kryemadhin dhe me të rinjtë e kësaj force. Menjëherë u aludua se ajo do kalonte tek LSI-ja, dhe këto zëra kanë rezultuar të vërteta. Shehaj do i rikthehet politikës aktive.

Sot Lëvizja Socialiste për Integrim, ka ndryshuar disa anëtarë të kryesisë së saj.

Sipas burimeve të ‘Dritare.net’, ish-drejtoresha e Përgjithshme e Tatimeve ka marrë postin e nënkryetares së LSI për Tiranën, ndërsa është zgjedhur edhe si anëtare e kryesisë së LSI.

Shehaj ka bërë daljen e parë publike pranë LSI sot në një mbledhje të degës së Tiranës, ndërsa pak ditë më parë tha se ajo është propozuar si kandidate për deputete.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Ndërron jetë aktori i njohur turk, luajti në serialin “Ertogrul”

Aktori i njohur turk, Ayberk Pekcan, ka ndërruar jetë në moshën 51-vjeçare. I ndjeri ka luajtur në serialin “Ertogrul” dhe “Osman”. Mediat turke thonë se...

Gjirokastritët dhe korçarët më punëtorë, Lezha, Dibra dhe Tirana më “dembele”

Qarqe të ndryshme të vendit shfaqin sjellje ekstreme ndaj punës, pasi në disa prej tyre popullsia në moshë punë (+15 vjeç) shfaq një interes...

Makthi i Berishës nga institucionet që nuk e njohin

Nga: Mero Baze Sali Berisha tani ka nisur luftë me çdo institucion zyrtar, politik apo fetar që nuk e pranon më si Kryetar të PD,...

“Blindohen” zgjedhjet në Shoqatën e Tiranës, hyrja me kartë identiteti

Në orën 15:00 do të nisin zgjedhjet e Shoqatës Rajonale të Futbollit të Tiranës. Aktualisht është vënë re prezencë e forcave të policisë private,...

Nis hakmarrja pas përgjimeve, Tatimet ‘mësyjnë’ te bizneset e Armand Dukës

Bashkia e Tiranës me në krye Erion Veliaj, ka marrë zotimin për të "pastruar futbollin". Prokuroria e Tiranës ka nisur sot një hetim për...