E premte, 23 Korrik, 2021
23.5 C
Tirana

Denoncimi i PD/ Spitali i Shkodrës: Operacionet do të spostohen në 6 janar

Drejtori i Spitalit të Shkodrës ka reaguar pas denoncimit të PD-së, ku tha se janë pezulluar sërish ndërhyrjet kirurgjikale në spitalin rajonal të Shkodrës. Drejtori teksa qetëson qytetarët, bën me dije se shërbimi në spitalin e Shkodrës është në gatishmëri maksimale. Po kështu ai konfirmon ndër të tjera se nuk ekziston asnjë urdhër apo kufizim në spital.

“Dua të reagoj për një keq interpretim. Unë nuk e kam lexuar, por mora informacion. Dua të sqaroj se shërbimi në spitalin e Shkodrës është në gatishmëri maksimale.

Nuk ekziston asnjë urdhër apo kufizim në spital. Kjo është vetëm për të mirëmenaxhuar situatën. Ne duhet të shtojmë gatishmërinë për festat. Bëhet fjalë vetëm për një ditë që janë shtyrë operacionet, të cilat do të bëhen më datë 6 janar.

Kjo çështje të mos politizohet dhe të mos përhapet panik për pacientët. Janë 6 operacione që do të kryhen në datën 6 janar”, u shpreh drejtori i spitalit të Shkodrës.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shembet ura në Siberi, bllokohet hekurudha më e gjatë në botë

Vërshimet si pasojë e reshjeve të furishme në Siberi kanë çuar në shembjen e një urë, duke e shkëputur hekurudhën siberiane, më e gjata...

Kina vendos sanksione ndaj shtatë shtetasve amerikanë

Kina njoftoi të premten se po vendos sanksione ndaj disa shtetasve amerikanë në përgjigje të sanksionimit nga ana e Shteteve të Bashkuara të shtatë...

KPK, pikëpyetje për pasurinë dhe profesionalizmin e prokurores Daniela Sulaj

Prokurorja Daniela Sulaj, e komanduar si inspektore pranë Inspektoriatit të Lartë të Drejtësisë, u përball të premten më 23 korrik me Komisionin e Pavarur...

Gjykata i refuzon kërkesën për liri, Hashim Thaçi mbetet në paraburgim

Gjykata Speciale e Hagës ka marrë vendim që t’i refuzohet kërkesa ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçit, që ky i fundit të mbrohet në liri. Edhe...

Koronavirusi, Manastirliu tregon numrin e të vaksinuarve në 24 orët e fundit

Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka publikuar shifrat e të vaksinuarve kundër koronavirusit në vend. Manastirliu bën me dije, se mbi 13...