E shtunë, 6 Mars, 2021
13 C
Tirana

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër të qarqeve nuk priten reshje përveç disa zonave të lokalizuara.

Në zonat malore në jug të vendit, mbi 500 m mbi nivelin e detit, priten reshje dëbore.

TEMPERATURAT

Nesër (e shtunë, dt. 16) temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 3 / 8 °C

në vendet e ulëta: 1 / 6 °C

në vendet malore: -6 / -3 °C

ERA

Sot pasdite (e premte, dt. 15) era pritet të jetë e lehtë deri mesatare, ndërsa nesër (e shtunë, dt. 16) era pritet të fryjë mesatare deri e fortë (kryesisht në bregdet dhe në veri te vendit).

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Meta sfidon Ramën: Në takim me njerëzit pa truprojë (Video)

Presidenti i Republikës, Ilir Meta është shfaqur sot në njësinë 10 në kryeqytet, duke takuar qytetarë të ndryshëm. Disa persona ndalojnë dhe e përshëndesin me...

SHBA-ja dënon “sulmin” e Kinës ndaj autonomisë së Hong Kongut

Shtetet e Bashkuara kanë dënuar vendimet e Kinës për të rregulluar sistemin elektoral të Hong Kongut dhe i kanë konsideruar ato si “sulm të...

Tjetër tërheqje nga PS-ja, deputeti Vorpsi: Do t’ia kaloj stafetën të rinjve

Deputeti i Partisë Socialiste dhe njëherësh Prefekti i Qarkut Tiranë, Sadi Vorpsi ka njoftuar largimin e tij nga politika. Përmes një postimi në rrjetet sociale,...

Basha: Sfida më e madhe pas 25 prillit, frenimi i ikjes së të rinjve nga vendi

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, zhvilloi sot një takim online me studentë dhe përfaqësues të EDS (European Democrat Students). Të pranishëm në këtë takim...

Angrisano thirrje të rinjve: Keni fatin që keni një udhëheqës si Lulzim Basha

Presidenti i “European Democrat Students” (EDS) Carlo Angrisano, mori pjesë në takimin online të kryedemokratit Lulzim Basha me studentë dhe përfaqësues të EDS (European...