E martë, 15 Qershor, 2021
24.5 C
Tirana

Etiketa

ngrica

Acari “mbërthen” vendin, ja kur pritet përmirësim i motit

Prej ditësh, moti në vendin tonë vijon të jetë i ftohtë, me temperatura në minus.  Temperatura më e ulët që është parashikuar për nesër...

Moti plot surpriza, nesër temperaturat shkojnë në -15 °C

Sot pasdite (e shtunë, dt. 16) dhe nesër (e diel, dt. 17) nuk priten reshje pothuajse në të gjithë qarqet, përveç disa zona të...

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Shqipëria zgjohet e ngrirë dhe me temperatura në -6 gradë

Moti ditën e premte nis i vranët dhe prej mëngjesit drejt kthjellimit në zonat bregdetare dhe të ulta. Në mbrëmje sërish mot i vranët. Në...

Moti merr kthesën e madhe në orët në vijim, ngrica dhe dëborë

Ditën e mërkurë, moti për vendin tonë parashikohet me vranësira mesatare deri të dendura, por nuk do të mungojnë intervalet e kthjellimeve të cilat...

Sot dita më e ftohtë e javës, temperatura deri në -6 gradë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot të kthjellët me vranësira kalimtare. Në zonat verilindore, nuk përjashtohet mundësia...

Ngrica e temperatura të ulëta, kthesa e madhe që do marrë moti në fundjavë

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash, duke sjellë mot me diell në të gjithë territorin. Por fundjava vjen me...

‘Tërbohet’ moti, ja zonat ku sot do të ketë reshje dëbore 

Sot do të jenë prezente reshjet e dëborës në verilindje dhe juglindje të vendit. Temperaturat do të luhaten nga -3°C në 15°C. “Ditën e shtunë,...

Ditët e ftohta s’kanë mbaruar ende, temperatura deri në -8 gradë

I ftohti polar do të vijojë edhe gjatë ditëve në vijim. Mëngjesi i sotëm nis me kthjellime dhe vranësira të pakta, ndërkohë që në...

Mbërrin acari, rënie drastike temperaturash

Situata meteorologjike me erë të fortë në këto momente, do të krijojë kushtet për kthjellime në orët në vijim dhe me rënie të mëtejshme...

Të fundit

BSH prezanton dy kartëmonedhat e reja, si pritet të jetë monedha 10.000 lekëshe

Banka e Shqipërisë prezantoi dy prerje të reja të kartëmonedhave shqiptare, të cilat do dalin në treg nga 30 qershori i ketij viti. Guvernatori...

Zgjedhjet lokale në Kosovë do të mbahen më 17 tetor

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka caktuar datën 17 tetor 2021 për mbajtjen e zgjedhjeve lokale në Kosovë. “Presidentja ka udhëzuar Komisionin Qendror të Zgjedhjeve...

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive të “bosit” të fuqishëm të drogës

SPAK kërkon konfiskimin e pasurive dhe llogarive bankare të Bledar Seferit, i dënuar në Itali. Nga verifikimet e kryera ka rezultuar se Bledar Seferi...

Në Bruksel po mbahet raundi i ri i bisedimeve Kosovë – Serbi

Të martën në Bruksel po zhvillohet raundi i ri i bisedimeve ndërmjet Kosovës dhe Serbisë për normalizimin e marrëdhënieve ndërmjet tyre. Ky është takimi...

Faqet e para të gazetave sportive europiane, 15 qershor 2021

La Gazzetta dello Sport: CR7-Juve, fjalë lamtumire Italia që fiton nuk ndryshohet Corriere dello Sport: Ronaldo çmarkohet: "Qëndroj apo iki do të vendoset opsioni më...