E premte, 15 Janar, 2021
7 C
Tirana

Dashuria e mjelmave të Pogradecit zgjidhet foto e ditës nga gjermanët

Rubrika “Foto e ditës” në prestigjiozen gjermane “Spiegel Online” përmban edhe këtë foto, ku dicitura shënon:

Dy mjelma në liqenin e Ohrit mes Maqedonisë dhe Shqipërisë ndërsa shijojnë diellin. Liqeni është njëri prej më të vjetërve në rruzullin tokësor dhe bën pjesë sikurse dhe natyra e ambienti që e shoqëron, në listën e objekteve të mbrojtura nga UNESCO.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

“Në Dubai ishin 28 veta”, Fahri Balliu: Rama ka pirë verë 18 mijë euro shishja

Për botuesin Fahri Balliu, kryeministri Edi Rama nuk do arrijë të fitojë një mandat të tretë, pasi nuk ka se çfarë t’u ofrojë shqiptarëve. Duke...

I ekzekutoi në banesë/ Detaje të reja nga trafikimi që bënte Ademi me 2 motrat

Detaje të reja kanë dalë në dritë në lidhje me motrat Zhaneta Metani dhe Kristina Bardhi, të cilat u ekzekutuan mesditën e 31 Dhjetorit...

Serbët e veriut të Kosovës marrin dozën e dytë të vaksinës anti-covid

Një grup i qytetarëve nga katër komunat në veri të Kosovës, të cilët u imunizuan më 25 dhe 26 dhjetor të vitit 2020, me...

Video/ Po bënte video me telefon, 44-vjeçari goditet nga rrufeja

44-vjeçar brazilian është goditur nga rrufeja teksa me telefonin e tij po filmonte stuhinë që kishte përfshirë vendin. Ngjarja ka ndodhur në qytetin Minduri, ku...

Ulet numri i viktimave nga koronavirusi, 641 raste të reja

Covid-19 u ka marrë jetën edhe 4 personave në vendin tonë në 24 orët e fundit. Ministria e Shëndetësisë informon se rastet e vdekjes janë...