E premte, 24 Shtator, 2021
13.5 C
Tirana

Ndahet nga jeta legjenda e WWE (Video)

Është ndarë nga jeta në moshën 61-vjeçare legjenda e WWE, King Kong Bundy. Lajmet për vdekjen e mundësit u konfirmuan në një postim në ‘Facebook’ nga shoku i tij David Herro.

“Sot kemi humbur një legjendë dhe një njeri që e konsideroja familje. U prefsh në paqe Chris. Të duam,”– shkroi ai.

Ende nuk dihen shkaqet e vdekjes së sportistit të famshëm.

Në një deklaratë në website, WWE tha se: “Jemi të pikëlluar nga vdekja e legjendës së WWE King Kong Bundy.”

Christopher bëri debutimin e parë në WWE në vitin 1981. Ndërsa fitoi famë ndërkombëtare kur u përball me rivalin Hulk Hogan në mesin e viteve 1980.

Hogan shprehu ngushëllimet për vdekjen e ish rivalit të tij, duke thënë se ishte i tronditur nga lajmi i hidhur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...