E diel, 17 Janar, 2021
-1 C
Tirana

6 gjërat që mendojnë meshkujt, por nuk ua thonë kurrë vajzave

Burrat dhe gratë kanë shumë ngjashmëri, si edhe dallime. Gjithmonë të dy gjinitë e kanë pasur shumë të vështirë të kuptojnë njëri-tjetrin, mirëpo në ditët që po jetojmë ndoshta gjërat janë bërë pak më të lehta. Gjithsesi, ka disa gjëra për të cilat meshkujt mendojnë gjatë gjithë kohës, por nuk ua thonë vajzave, shkruan Revista Class.

-Edhe meshkujt i pëlqejnë komplimentet njësoj si vajzat. Mirëpo, meshkujt nuk duan të duken “të dobët” në sytë e tyre duke kërkuar fjalë të mira.

-Ecja e vajzave ka shumë impakt tek meshkujt. Nëse e mbani shpinën drejt, do të krijoni një lloj sigurie dhe kjo gjë transmetohet edhe tek meshkujt.

-Meshkujt preferojnë bukurinë natyrore. Ata duan t’ju shohin edhe në momente jo të mira, edhe pse nuk ua thonë ndonjëherë.

-Meshkujt vdesin të bëjnë thashetheme. Edhe pse mendohet se kjo punë u takon vajzave, meshkujt sa herë mblidhen me miqt e tyre, flasin për vajzat dhe për çdo gjë tjetër.

-Meshkujt në një marrëdhënie në përgjithësi, nuk i thonë të dashurës që duhet të humbasë peshë, ose nëse ajo ka gatuar diçka aspak të shijshme, ata e hanë thjesht për t’i bërë qejfin.

-Edhe pse meshkujt duken të gatshëm gjithmonë për t’i propozuar një vajze që e pëlqejnë, ata kanë nevojë për një shtysë nga ana e saj, sepse i tremb dështimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...