E premte, 24 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

6 gjërat që mendojnë meshkujt, por nuk ua thonë kurrë vajzave

Burrat dhe gratë kanë shumë ngjashmëri, si edhe dallime. Gjithmonë të dy gjinitë e kanë pasur shumë të vështirë të kuptojnë njëri-tjetrin, mirëpo në ditët që po jetojmë ndoshta gjërat janë bërë pak më të lehta. Gjithsesi, ka disa gjëra për të cilat meshkujt mendojnë gjatë gjithë kohës, por nuk ua thonë vajzave, shkruan Revista Class.

-Edhe meshkujt i pëlqejnë komplimentet njësoj si vajzat. Mirëpo, meshkujt nuk duan të duken “të dobët” në sytë e tyre duke kërkuar fjalë të mira.

-Ecja e vajzave ka shumë impakt tek meshkujt. Nëse e mbani shpinën drejt, do të krijoni një lloj sigurie dhe kjo gjë transmetohet edhe tek meshkujt.

-Meshkujt preferojnë bukurinë natyrore. Ata duan t’ju shohin edhe në momente jo të mira, edhe pse nuk ua thonë ndonjëherë.

-Meshkujt vdesin të bëjnë thashetheme. Edhe pse mendohet se kjo punë u takon vajzave, meshkujt sa herë mblidhen me miqt e tyre, flasin për vajzat dhe për çdo gjë tjetër.

-Meshkujt në një marrëdhënie në përgjithësi, nuk i thonë të dashurës që duhet të humbasë peshë, ose nëse ajo ka gatuar diçka aspak të shijshme, ata e hanë thjesht për t’i bërë qejfin.

-Edhe pse meshkujt duken të gatshëm gjithmonë për t’i propozuar një vajze që e pëlqejnë, ata kanë nevojë për një shtysë nga ana e saj, sepse i tremb dështimi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Në rritje kërkesat për azil, arrijnë nivelin më të lartë të pas-pandemisë

Kërkesat për azil nga shqiptarët kanë filluar rritjen graduale pas lehtësimit të kritereve të udhëtimeve në vendet e Bashkimit Europian, por sërish ato mbeten...

Yuri Kim i shkon në zyrë Bashës. Cilat janë porositë e radhës?

Kryedemokrati Basha do të takojë sot në orën 16:00, ambasadoren e SHBA-së në Shqipëri Yuri Kim. Pas vendimit për përjashtimin e ish-kryeministrit Sali Berisha...

La hotelin luksoz, Lionel Messi paguan shumën e majme për vilën

Ylli argjentinas Lionel Messi, ka arritur që të gjejë një shtëpi në Paris. Sipas asaj që raporton “RMC Sports”, Messi deri tani ka jetuar...

“Mbretëria” e Kozakut, si kërcënim për një gjeneratë

Nga: Mentor Kikia Njëri që u quajtka Kozak, qenka shpallur mbreti i Instagramit dhe Tik-Tokut. Por një tjetër që u quajtka Fabio, mesa duket pretendent...

“Mbreti i Instagramit” në sherr me “mbretin e burgut”, “lufta” për famë

Rrjetet sociale janë kthyer në “ushqimin” e përditshëm të rinisë. Aty mund të gjesh video argëtuese, edukuese, por në të shumtën e rasteve rinia...