E hënë, 3 Gusht, 2020
34 C
Tirana

Dalja e tezës së provimit/ Reagon MASR: Shpifje tjetër e opozitës

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Tjetër bilanc i rëndë nga koronavirusi në Shqipëri

Ministria e Shëndetësisë bën me dije se në 24 orët e fundit janë shënuar 5 viktima nga koronavirusi. Fatkeqësisht, nuk e kanë fituar dot betejën...

U paraqit në gjendje të rëndë tek Sanatoriumi, ndërron jetë mjeku i njohur shqiptar

Mjeku Anibal Byberi nuk ia ka dalë dot mbanë me COVID-19. Mjeku ishte i shtruar në spitalin "Shefqet Ndroqi", por për fat të keq...

Kryeministri i Kosovës rezulton pozitiv me koronavirus

Kryeministri kosovar, Avdullah Hoti, ka rezultuar pozitiv me Covid-19. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Hoti, përmes një postimi në Facebook. Ai shkruan se...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

Shkencëtarja që u arratis nga Kina: Koronavirusi doli nga një laborator ushtarak

Specialistja e virologjisë në shkollën e Shëndetit Publik në Hong Kong, Li Meng-Yan, ka deklaruar se koronavirusi e ka origjinën nga një laborator që...

“Ka njerëz që kanë turp nga infektimi, 10 të shtruar nga moshat 25-40 vjeç”, mjekja lëshon alarmin

Mjekja Silvana Bala, ka trajtuar një problematikë që është shfaqur me qytetarët në vend, të cilët kanë turp të pranojnë se janë infektuar. Për...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Të rritesh në kohë krize, biznesi që u zhvillua gjatë periudhës së pandemisë

Orientimi i burimeve drejt prodhimit të maskave i mundësoi kompanisë së prodhimit të tekstileve, SAM, jo vetëm të kompensonte rënien e porosive nga partnerët...

Policia arreston 2 shoferë, bllokon 19 leje drejtimi

Policia e Shtetit bën me dije se kanë përfunduar në pranga 2 shoferë për drejtim mjeti në gjendje të dehur, ndërsa janë bllokuar 19...

Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, ka reaguar pas deklaratave të ish-kryeministrit Berisha se tezat e provimit të lirimit ishin shpërndarë një natë më përpara.

Në njoftimin e saj, MASR deklaron se testi i botuar nuk është testi i administruar dhe se kjo është thjesht një shpifje tjetër e opozitës që do të përhapë panik.

“Nënvizojmë se kjo është shpifja e radhës e opozitës jashtë-parlamentare që ka për qëllim të vetëm krijimin e panikut, te cilën e dënojmë fuqishëm”, shkruhet në postimin e MASR.

Në deklaratë shkruhet se MASR i dënon aktet e opozitarëve që politizojnë këto procese dhe thekson se ata që bëjnë këto akuza janë po ata persona që djegin e dëmtojnë shkollat, duke iu referuar kështu ngjarjes në Shkodër ku u dogj shkolla në të cilën ndodheshin materialet zgjedhore.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Nesër priten reshje të dobëta, temperatura maksimale në 36°C

Sot pasdite (e hënë, dt. 03) nuk priten reshje. Nesër (e martë, dt. 04), priten reshje të dobëta ose lokalisht të dobëta në qarqet...

Detajet/ Kush janë prokurorët që kërkuan hetimin e pasurisë së Ylli Ndroqit

Prokurorët e SPAK që kanë drejtuar hetimin pasuror të Ylli Ndroqit janë Vladimir Mara dhe Dritan Prençi. Dy prokurorët kanë kërkuar sekuestrimin e pasurive...

Pse ndihet i ç’thurur mendërisht Ilir Meta. Tani që nuk u shkarkua, pse është kaq i trembur

Nga: Spartak Ngjela  Shqiptarët po presin nga politika amerikane likuidimin e klasës politike të korruptuar në Shqipëri. Kurse "heronjtë" e korrupsionit janë hedhur në "sulm"...

Ish-deputeti i PD-së largohet nga Shqipëria, me një detyrë të re në Irak

Në zgjedhjet e ardhshme, Partia Demokratike do të hyjë me një ekspert financash më pak. Sherefedin Shehu, ish-deputet i kësaj partie, dhe ish-zv.ministër i...

Këto kompani do të punojnë nga shtëpia deri në vitin 2021, ose përgjithmonë

Ndërsa koronavirusi po vazhdon të përhapet në Shtetet e Bashkuara, kompanitë po pajtohen me një të ardhme të punës që nuk duket aspak si...