E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Covid-19, Meta: Të shtohen testimet, maskën ta mbajnë të gjithë

Presidenti i Republikës, Ilir Meta i bën sërish thirrje qeverisë që të shtojë testimet për Covid-19, dhe të rrisë buxhetin për sistemin shëndetësor.

Nga ana tjetër, kreu i shtetit u bën apel qytetarëve që të mbajnë maskat.

Meta kërkon të bëhen të gjithë bashkë kundër virusit, për të mbrojtur shëndetin e çdo personi.

”Të shtohen testimet. Të rritet buxheti për sistemin shëndetësor. Të rimbursohet çdo qytetar që mjekohet në banesë. Të gjithë të vendosin maskat. Së bashku kundër COVID-19, për mbrojtjen e shëndetit të çdo qytetari!’’, shkruan Meta në rrjetin social, Facebook.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Lexo edhe :   Studimi: Covid-19 në SHBA, që në dhjetor të vitit 2019

Alarmi: Më shumë se gjysma e produkteve kozmetike përmbajnë kimikate toksike

Më shumë se gjysma e produkteve të njohura kozmetike që shiten në SHBA dhe Kanada ka gjasa që të përmbajë nivele të larta të...

‘Me një mik special’/ Rama i shkon në shtëpi ish-presidentit francez, Sarkozy

Kryeministri Edi Rama është takuar ditën e sotme me ish-presidentin e Francës, Nicolas Sarkozy. Në takimin e zhvilluar në shtëpinë e Sarkozy në Paris, Rama...

Ka ndërhyrë Rusia në zgjedhjet e fundit? Ja si përgjigjet Joe Biden

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës Joe Biden, është pyetur nga gazetarët, nëse Rusia ka ndërhyrë në zgjedhjet e fundit presidenciale, ku ai...

”Ngrita çështjen e një Europe të lirë”/ Biden”: Putinit ia thashë të gjitha

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden ka zbardhur detaje në lidhje me takimin e zhvilluar ditën e sotme në Gjenevë, me...

Si Basha do jetë i pari që do e lëshojë Berishën

Nga: Ben Andoni Partia Demokratike ka mbaruar zgjedhjet duke vendosur për të tretën herë me radhë z. Basha në krye të saj. Në fakt, ai nuk...