E mërkurë, 16 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

‘Çmendet’ moti/ I nxehti afrikan ‘pushton’ vendin, temperatura deri në 41 gradë

Territori shqiptar vijon të jetë në ndikimin e masave ajrore të ngrohta. Sipas Meteoalb, temperaturat në vendet e ulta dhe ato bregdetare do të shkojnë deri në 41 gradë.

Vetëm në ekstremin verior-verilindor, gjatë orëve të pasdites do të ketë grumbullim të vranësirave dhe rrebesh të izoluar shiu.

“Moti i kthjellët në të gjithë territorin shqiptar, përjashtuar ekstremin verior-verilindor, ku gjatë orëve të pasdites do të ketë grumbullim të vranësirave dhe ndonjë rrebesh i izoluar shiu. Temperaturat e ajrit mbeten të larta në mëngjes dhe mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga 21°C deri në 41°C. Era do fryjë mesatare me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Veriperëndimor, duke krijuar ne det dallgëzim 3-4 ballë”, njofton Meteoalb.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Euro prek nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë

Euro ra të mërkurën në nivelin e 122.85 lekëve, duke prekur nivelin më të ulët që nga fillimi i pandemisë. Sipas kursit zyrtar të këmbimit...

BE-ja bie dakord për sanksione të reja ndaj Bjellorusisë

Bashkimi Evropian ka rënë dakord për të vendosur sanksione ndaj 78 individëve dhe shtatë entiteteve të Bjellorusisë për shkak të uljes së detyruar të...

”Ambasadorët do kthehen në postet e tyre”/ Putin zbardh takimin me Biden

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin ka zbardhur detaje nga takimi që zhvilloi me homologun e tij amerikan, Joe Biden ditën e sotme në Gjenevë. Gjatë...

Futbollistët luajnë shumë ndeshje, ndaj rrezikojnë jetën në fushë

Edhe pse prej shumë kohësh është konsideruar si një problem me të cilin duhet të merret bota e sportit profesional, shpeshtësia e angazhimeve dhe...

Përfundon takimi Biden-Putin, zgjati shumë më pak nga sa parashikohej

Pas 3 orësh bisedime, ka përfunduar takimi në Gjenevë midis Presidentit të SHBA-ve Joe Biden, dhe homologut të tij rus, Vladimir Putin. Takimi i zgjeruar...