E diel, 2 Gusht, 2020
37 C
Tirana

Horoskopi për sot, ja cila është shenja me fat

Më të lexuarat

“Po kthehen në vatra potenciale”, Manastirliu bën thirrjen e rëndësishme

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin social Facebook njofton se festat apo ditëlindjet po kthehen në vatra potenciale dhe si...

Pandemia/ Rëndohet gjendja shëndetësore e deputetit shqiptar, dërgohet me urgjencë në Turqi

Deputeti Enver Roshi është dërguar mbrëmë me urgjencë drejt Turqisë. Ai ka shfaqur probleme me mushkëritë, dhe për këtë arsye është nisur në Turqi. Numri...

Lubonja: Shqipëria po shkon drejt vendosjes së regjimit autoritar

Analisti Fatos Lubonja, për revistën e njohur franceze “Le Courrier Des Balkans” u shpreh se Shqipëria po ecën në drejtimin e gabuar, drejt regjimit...

Familja Rama me një mesazh të dytë për të afërmit dhe miqtë, ky është vendimi që kanë marrë

Zemra e nënës së kryeministrit Edi Rama pushoi së rrahuri mëngjesin e sotëm. Lajmin e trishtë e dha vetë kreu i qeverisë, përmes një...

OBSH bën paralajmërimin aspak pozitiv lidhur me pandeminë

Shefi i Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus së fundmi bëri një paralajmërim aspak pozitiv lidhur me pandeminë e koronavirusit. Ai theksoi se efektet...

‘Bir komunisti’/ Rama i përgjigjet Metës: Të të vijë turp, ti do harrohesh kurse ai jo

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pas deklaratës së presidentit Meta, i cili tha se kryeministri është mburrur se është djali i komunistit që vari...

Pandemia/ Situata në Shqipëri vijon të jetë shqetësuese, publikohet bilanci

Situata në Shqipëri si pasojë e koronavirusit vijon të jetë shqetësuese! Së fundmi Ministria e Shëndetësisë ka publikuar bilancin e 24 orëve të fundit. MSH...

Ndërron jetë nëna e Edi Ramës, kryeministri bën dedikimin prekës

Ka ndërruar jetë në moshën 82-vjeçare e ëma e kryeministrit Edi Rama, Aneta Rama. Lajmi është dhënë në rrjetet sociale nga kryeministri, i cili...

Me mijëra persona marshojnë të revoltuar në Gjermani, arsyeja e protestës

Me mijëra vetë marshuan në Berlin të shtunën për të protestuar kundër masave të vendosura në Gjermani për të frenuar pandeminë e koronavirusit, duke...

“Fatkeqësisht dominojnë edhe moshat e reja”, mesazhi i fortë i mjekes

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka publikuar në rrjetin social Facebook, mesazhin e Dr. Migena Qato e cila shprehet se në spitalet COVID-19, fatkeqësisht...

Dashi

Në dashuri bëni mirë që të ruani qetësinë dhe të mos i trazoni ujërat. Do të ishte mirë që ti shmangnit polemikat gjatë kësaj dite. Puna ju ka lodhur, ndaj mundohuni që të gjeni më shumë kohë për tu relaksuar.

Demi

Kjo është një ditë më e mirë në disa këndvështrime. Në dashuri gjërat do të ecin më mirë dhe do të ndiheni më të qetë në raportin në çift. Në punë, mund të merrni oferta mjaft interesante.

Binjakët

Në dashuri bëni mirë që të mos ushqeni debate të vjetra, por rrini të qetë. Monotonia do ju lodhë, ndaj mundohuni që të gjeni diçka të re për të bërë. Në punë, me gjasë do të ketë shumë zhvillime pozitive.

Gaforrja

Stresi do të jetë i pranishëm gjatë kësaj dite, sidomos nëse jeni të përfshirë në dy lidhje njëkohësisht. Në punë duhet të bëni durim, pasi gjërat do të përmirësohen.

Luani

Në dashuri gjërat do të ecin më mirë, ku situata paraqitet e përmirësuar. Mundohuni që të mos përfshiheni në polemika dhe të mos hyni në garë me këdo. Në punë duhet të shmangni debatet.

Virgjëresha

Në dashuri bëni mirë që të veproni me kujdes, pasi e keni Hënën kundër. Do të bënit mirë që ti shtyni për një moment tjetër vendimet. Në punë do të ndiheni nën presion dhe të lodhur. Keni nevojë për risi.

Peshorja

Me ndikimin e kundërt të Hënës, do të bënit mirë që të tregoheshit të kujdesshëm në dashuri. Në punë do të keni shumë ambicie dhe do të nisni të shikoni disa rezultate dhe të merrni disa përgjigje.

Akrepi

Dashuria paraqitet mjaft mirë! Jini të vëmendshëm ndaj takimeve të reja, të cilat nuk duhen nënvlerësuar. Në punë nuk duhet të inatoseni, por mundohuni që të shikoni përpara.

Shigjetari

Në sajë të ndikimit të favorshëm të Hënës, dashuria paraqitet mjaft mirë. Ndoshta mund t’iu duhet të merrni vendime të rëndësishme për të ardhmen. Në sferën profesionale, disa gjëra do të thjeshtohen.

Bricjapi

Mund të përballeni me zhvillime të reja të cilat ju bëjnë më optimist dhe energjik. Kujdes duhet të tregoni në dashuri, me të lindurit e shenjës së gaforres dhe akrepit. Në punë parashikohen vonesa, ku projektet do të ngadalësohen.

Ujori

Ju pret një e premte mjaft interesante, veç kujdes duhet treguar ndaj të lindurve të shenjës së gaforres dhe peshqve. Kjo është një periudhë e mbushur me ndryshime dhe mund të keni ide të mira. Po ashtu do të mund të merrni rezultate të shpresuara prej kohësh.

Peshqit

Ju pret një e premte nën ritmin e duhur, ku gjatë saj do të ndiheni të lodhur nga çdo gjë. Mundohuni që të jini pozitiv, pasi ndoshta keni nevojë vetëm për të ndryshuar diçka. Në dashuri mund të përballeni me momente nervozizmi.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Pandemia/ Tjetër bilanc tragjik në Kosovë

Situata nga koronavirusi në Kosovë vijon të jetë e rëndë, teksa shifrat e raportuara mbeten të larta. Gjatë 24 orëve të fundit, në vendin fqinj...

Nevoja për një manual kundër Edi Ramës, në raport me Perëndimin

Nga Mero Baze Beteja ndaj Edi Ramës dhe raporteve të tij me Perëndimin, ka nevojë për një fabul të qëndrueshme, e cila nuk duhet të...

Frika nga pandemia, Kyrgios tërhiqet nga “US Open”

Tenisti Nick Kyrgios ka njoftuar tërheqjen e tij nga turneu i “US Open” për këtë vit si pasojë e pandemisë së koronavirusit, në një...

Lirohet veterani i UÇK-së që u ndalua nga Policia e Shqipërisë

Ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Meliza Haradinaj-Stublla, ka njoftuar se autoritetet e Shqipërisë, e kanë liruar ish-luftëtarin e UÇK-së, Murtez Kastrati, i...

Ekonomia gjermane: Vala e dytë e virusit do të ishte rrënim

Mbyllja rishtas e ekonomisë do të ishte më e dëmshme, se vala e parë e virusit. Ekonomia gjermane paralajmëron nga pasoja të paparashikueshme sociale...