E mërkurë, 16 Qershor, 2021
20.5 C
Tirana

Çfarë ka ndodhur në 24 orët e fundit në Shqipëri

“Tirana Today” po sjell të përmbledhura zhvillimet kryesore të një ditë më parë në Shqipëri, 7 qershor 2021

1-Krim brenda familjes në Librazhd, burri vret gruan me sëpatë dhe më pas vetëvaret në pemë

2- Mbërrijnë 11,700 vaksina Pfizer, shkon në 800 mijë numri i vaksinimeve për COVID-19. Rama: Vijon pa u ndalur procesi i vaksinimit

3- U tha se kishte ndërruar jetë, reagon Mirush Kabashi: E mora me sportivitet, mesazhet që më sollën ishin të dhimbshme

4- Tre shtetet ku shqiptarët mund të udhëtojnë pa asnjë kufizim, kriteret për të shkuar në Itali, Greqi dhe Turqi

5- Qershori i zi, krimet që tronditen Shqipërinë/ 6 vrasje në 6 ditë, nga atentatet tek krimi në familje

6- Video në Tik-Tok/ KLGJ merr vendimin për gjyqtaren Kapedani

7- Teza e Gjuhë-Letërsisë doli para se të mbaronte provimi, reagon Ministria: Ishte orkestrim politik

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dhunohet drejtoresha në Bashkinë e Tiranës

Policia njofton se është dhunuar për shkak të detyrës Drejtoresha e Agjencisë së Parqeve dhe Rekreacionit në Bashkinë e Tiranës. Agresori është një 34-vjeçar me...

‘Vatra’ deklaratë: Të na tregohet pse Berisha u shpall “non grata”

DEKLARATË PUBLIKE E FEDERATËS PAN – SHQIPTARE TË AMERIKËS VATRA, RRETH SHPALLJES ‘NON GRATA’ TË ISH- PRESIDENTIT SHQIPTAR DR. SALI BERISHA Federata Pan - Shqiptare...

BE heq kufizimet e udhëtimit për Shqipërinë, Serbinë dhe Maqedoninë e Veriut

Vendet anëtare të Bashkimit Evropian kanë rënë dakord të mërkurën (16 qershor) të heqin kufizimet e udhëtimit për udhëtarët nga tetë vende dhe territore...

Arma më e fuqishme e Opozitës

Nga Oerd Bylykbashi Ligji i Dekriminalizimit funksionon si sahat! Një tjetër kryebashkiak i dënuar me burgim u zbulua falë tij, duhet të largohet nga funksioni...

Hodhi çantën nga dritarja e lokalit sapo pa RENEA-n, pranga 27-vjeçarit

Kontrollet e befasishme të RENEA-s në Fier për kapjen e personave në kërkim, janë finalizuar me arrestimin e një të riu. Në pranga është...