E shtunë, 12 Qershor, 2021
27.5 C
Tirana

Tronditet sërish vendi/Ekzekutohet me armë një 45-vjeçar në Peqin

Nuk kanë fund ngjarjet kriminale në vend. Pas krimit në familje në Librazhd, ku burri vrau gruan me sëpatë dhe më pas u vetëvar në pemë, në Peqin është vrarë me armë zjarri një 45-vjeçar.

Ngjarja është shënuar në fshatin Gjocaj të Peqinit. Burimet paraprake të policisë njoftojnë se është vrarë me armë zjarri një 45-vjeçar me inicialet Y.Xh. Ky i fundit mbeti fillimisht i plagosur, por fatkeqësisht ndërroi jetë në spital.

Mësohet se autori i dyshuar i ngjarjes, me iniciale L.B., është arrestuar pas disa minutash ndjekje nga policia. Po kështu autorit iu sekuestrua edhe arma e zjarrit pistoletë. Dyshohet që ngjarja të ketë ndodhur për motive banale.

Informacioni paraprak i Policisë së Elbasanit:

Më datë 08.06.2021, rreth orës 08:30, në fshatin Gjocaj, Peqin, gjatë një konflikti për motive të dobëta, shtetasi L. B, rreth 40 vjeç, banues në Gjocaj, ka plagosur me armë zjarri shtetasin Y. Xh, rreth 45 vjeç, banues në fshatin Pajov, i cili si pasojë e plagëve ta marra ndërroi jetë në spitalin e Peqinit.

Reagimi i menjëhershëm i Policisë bëri të mundur identifikimin e autorit, lokalizimin e vendndodhjes, dhe pas disa minutash ndjekje nga shërbimet e Policisë u bë e mundur kapja dhe prangosja e autorit të dyshuar së bashku me armën e zjarrit pistoletë. Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë po vijon punën për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Shpërthimi i kontrolluar i ‘gjobës’ Becchetti

Nga: Agim Baçi Dikur qarkullonte në internet një letër që një vajzë i dërgonte së ëmës, e cila në thelbin e saj lidhej me gjetjen...

Uells-Zvicër/ Pjesa e parë pa gola, portierët vendimtarë me pritjet e tyre

Ka përfunduar me rrjeta të paprekura, pjesa e parë e ndjeshjes midis Zvicrës dhe Uellsit. Një 45 minutësh ku spektakël dhuruan portierët e skuadrave...

Vrasja e 20-vjeçares në Greqi, zbulohet makina me të cilën janë larguar autorët

Zbardhen detaje të reja në lidhje me vrasjen e 20-vjeçare britanike Caroline, e ndodhur pak javë më parë në Greqi. Në emisionin e gazetarit grek...

Fati i kryetarit të PD-së, 3 kandidatët që do të sfidojnë Lulzim Bashën

Nga: Marsela Sinani Lulzim Basha 47 vjeç, Fatbardh Kadilli 55 vjeç, Edith Harxhi 48 vjeçe dhe Agron Shehaj 44 vjeç, aderojnë në të njëjtën parti,...

Salianji: Gruevski si Rama mori mandat të tretë, por ra brenda një viti

Deputeti i zgjedhur i Partisë Demokratike, Ervin Salianji ka bërë një paralelizëm të situatës aktuale politike në Shqipëri, të asaj para disa viteve në...