E premte, 15 Janar, 2021
6 C
Tirana

Çadrat me vete, reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit

Vijon ndikimi i motit të vranët me reshje shiu në pjesën më të madhe të vendit, por reshje të pakta dëbore do ketë në zonat e thella malore.

Parashikohet që këto kushte atmosferike të mbeten gjatë gjithë ditës, të ndërprera nga intervale të shkurtra me kthjellime.

Temperaturat e ajrit ulen në mëngjes por mbeten konstante në mesditë, duke luhatur vlerat ditore nga -3°C  deri në 12°C.

Era do fryjë mesatare  me shpejtësi  35-40 km/h nga drejtimi Jugor duke krijuar në det dallgëzim 4 ballë.

 

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Dëborë dhe ngrica, temperaturat në minus për nesër

Sot pasdite (e premte, dt. 15) dhe nesër (e shtunë, dt. 16) priten reshje të dobëta në qarqet e jugut, ndërsa në pjesën tjetër...

Pamje të rënda/Përplasen 2 makina, kalimtari që priste në trotuar humb këmbët

Kalimtari që u përplas sot nga një makinë në Tiranë, për fat të keq ka humbur të dyja këmbët. Aksidenti i rëndë ndodhi mëngjesin...

Ne nuk jemi gati për Evropën pa Angela Merkelin

Nga: Mujtaba Rahman “Politico.eu” 2021 është viti kur Evropa do të duhet të mësojë që të jetojë pa Angela Merkelin. Kancelarja gjermane do të tërhiqet...

Rama do fërkojë duart, për sa kohë që opozitarët mbeten pragmatistë

Nga: Ben Andoni Do kishin një zë shumë më të besueshëm për publikun shqiptar nëse do të tregonin se konform programit dhe fizionomive, partitë e...

Vendim i papritur/ Një tjetër konkurrent i “Për’puthen” lë emisionin

Pavarësisht shikueshmërisë dhe suksesit në "Për'puthen", konkurrentët të pakënaqur marrin vendime për të lënë emisionin. Emini nga Kosova, ka marrë vendimin e papritur për tu...