E mërkurë, 25 Nëntor, 2020
1 C
Tirana

Braçe zbardh pasurinë ‘e çmendur’ të Lulzim Bashës

Më të lexuarat

Shkollat drejt mbylljes? Rama zbulon vendimin e marrë

Në një konferencë me gazetarët për situatën e shkaktuar nga pandemia e koronavirusit, Rama tha se shkollat nuk konsiderohen një vatër e nxehtë, dhe...

Kërcënonte policin në rrjetet sociale, 24-vjeçari kapet pas 6 muajsh hetime

Pas 6 muajsh hetime është zbardhur kërcënuesi i efektivit të policisë. Bëhet fjalë për një 24 vjeçar, i cili kishte hapur një numër të...

Aksident tragjik, humb jetën ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut, Anele Ngcongca, është ndarë nga jeta si pasojë e një aksidenti. Ngjarja e rëndë ka ndodhur mëngjesin e...

Brataj paralajmëron ekspertin e PD: Mos bëj gabim, do përfundosh në prokurori

Drejtori i Urgjencës Kombëtare, Skënder Brataj pati një përplasje me përfaqësuesin e Partisë Demokratike, Gazmend Koduzi. Eksperti i PD-së, Koduzi solli në studio e emisionit...

Ndërhynin deputetët, jepej lekë për vendin e punës/Evis Kushi jep lajmin e madh

Në një konferencë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, Ministrja e Arsimit, Evis Kushi i cilësoi mësuesit si heronjtë e ditës. Në fjalën e...

Çifti i parë i “Për’puthen” i japin fund lidhjes, zbulohet arsyeja (FOTO)

Ina dhe Geri, çifti i parë i “Për’puthen” në Top Channel, i kanë dhënë fund lidhjes së tyre. Shumë është përfolur gjatë ditëve të...

“Ditën e dasmës babai më ndiqte për të më vrarë me sëpatë si tek Ertugruli”

Halil Sinani nga Kukësi me vendbanim në Tiranë ka ardhur në studion e “Historia ime” në Tv Klan, për të rrëfyer historinë e tij....

U vra nga policia greke, gjykata i jep 410 mijë euro familjes së shqiptarit

Gjykata greke ka vendosur paraditen e së hënës, të dëmshpërblejë me 410.000 euro familjen e Nikolla Todit. 25 vjeçari  u ekzekutua më 16 shkurt të...

Vitamina C dhe D s’kanë efektivitet për Covid/ Mjeku publikon fakte tronditëse

Mjeku, Erion Dasho ka zbuluar fakte tronditëse për efikasitetin e vitamincës C dhe D, të cilat thotë se nuk kanë treguar asnjë evidencë për...

Uzuni i shënon Juventusit, shqiptari feston si Ronaldo (Video)

Myrto Uzuni ka befasuar Juventusin duke i dhënë avantazhin skuadrës së tij, Ferencvaros.  Sulmuesi shqiptar ka realizuar në minutën e 19-të të takimit që...

Sikundër Rama, bluzat e bardha, edhe zv/kryeministri Erion Braçe, ka reaguar ashpër ndaj kreut demokrat Lulzim Basha, lidhur me deklaratat për fshehjen e numrit të viktimave nga kryeministri Rama.

Kreu i qeverisë dhe mjekët kritikuan ashpër kreun e opozitës Lulzim Basha, mbi akuzën e fshehjes së numrave së të sëmurëve me Covid-19. Basha tha të enjten mbrëma në emisionin “Opinion”, se numri i të vdekurve nga virusi është dyfish i raportimeve nga qeveria.

Por kjo deklaratë është hedhur poshtë si nga kryeministri, ashtu dhe nga personeli mjekësor. Kreu i qeverisë shprehu solidaritetin dhe mbështetjen ndaj çdo stafi mjekësor. E ndërsa Braçe thotë se Basha ka një jetë që rend pa kufomave, për ti kthyer në para e pasuri.

Statusi

MIREMENGJES!
DOJA TA NISJA DITEN ME NJE APEL PER CDO QYTETAR TE KETIJ VENDI:

MOS U BEJ NUMER NE NUMRATORIN ME GOGLA TE TE SEMUREVE E TE VDEKURVE TE LYLZIM BASHES!

Do ta bej me pas gjate dites,
duke ju kerkuar ndjese natyrisht.

Ka nje arsye;
DO MERREM ME KETE KETU,
PRODUKTIN ME TE ZI TE SE KEQES!

Ka nje jete qe rend pas kufomave per ti kthyer ne para, pasuri, placke;
Aq shume u perfshi ne kete rendje e aq para beri nga kjo “pune”, sa;

U kthye ketu dhe me aromen e spurdhjakut te larguar nga Kosova prej frikes per ate qe kish bere kunder UCK atje, E SHPALLI VETEN TE PASUR E TE NDERSHEM NE TE ARDHMEN PREJ PLACKES QE KISH BERE DUKE NDJEKUR KUFOMA, NUMERUAR E HEDHUR MBI UCK, JO MBI MAKINEM KRIMINALE TE SLLOBOS!

Lexo edhe :   Ajo që s’ka kuptuar Lulzim Basha e të vetët

MBI 1 MILION EURO PASURI
NGA “RROGA”! KUPTONI, NGA RROGA!

Paraja tek paraja shkon-me mesimin e poshter te grykesise,
e shtoi placken duke abuzuar me pushtetin, detyren e duke shperfilkur ligjin!

Lexo edhe :   "Frikë për 6 muajt e ardhshëm", parashikimi i Gates për pandeminë

I bindur se ne kete pike, edhe prokuroret e gjykatesit private ste gjejne zgjidhje perballe popullit,
VRAU KATER QYTETARE TE PAFAJ E TE PA ARMATOSUR QE KUNDERSHTONIN QEVERINE KU KY ISHTE MINISTER I BRENDSHEM E BABAI I TIJ ISHTE PUSHKATUES!

Ndiq parate-eshte nje shprehje qe prokuroret e shpiken per te arritur ke krimi!

Kurre pasuria e ketij pushtetari nuk u hetua;
Te gjithe mbyllen syte per vertetimet e munguara te ktij mbi 1 milion euro pasuri;
Kurre vertetime nuk pati sepse paraja ne vertetime, do deshmonte punen e kryer e te paguar-jo prej perkthyesi, por prej oficeri ne lufte me “krimet monstruoze te shqiptareve”, jo ndaj shqiptareve ne Kosove.

Palacot e Tiranes qe tallen me deshmite kunder ketij, kane edhe nje cen me shume ne avokatine e se keqes:
NUK MBROJNE DOT PARATE E KETIJ, BERE E VENE NE KOSOVE!

Tani eshte dita per kete;
KRIM E PARA JANE NE SIMBIOZE E PARATE FLASIN E ULERIJNE KUR KRIMI MBROHET PATURPESISHT NGA PARTI, PROKURORE E GJYKATES!

Degjoni zerin e parase e luksit te ketij tani!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Erion Braçe (@erionbrace)

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Edi Manushi flet pasi u infektua me Covid-19 (VIDEO)

Moderatori Edi Manushi është infektuar nga Covid-19. Ai ka realizuar një lidhje me Skype për emisionin “Ftesë në 5”, ku ka zbardhur më shumë...

“Kërkoi tepsi e timon”, Maliqi: Rama është çmendur nga braktisja e socialistëve

Deputeti Lefter Maliqi ka lëshuar një lum akuzash ndaj kryeministrit Rama, ndërsa citon se do të dalë i humbur në zgjedhjet e 25 prillit. Me...

Balla dhe 17 deputetë kërkesë Ruçit: Komision për raportin e Dick Marty-t

Prej javësh, mazhoranca ka hedhur akuza në drejtim të kryedemokratit Basha, në lidhje me rolin tij në hetimet ndaj UÇK-së. Nga ana tjetër, kreu...

E qëlloi me shuplakë në mes të emisionit, Ana rikthehet në “Për’puthen”

Në puntatën e djeshme në “Për’puthen” është rikthyer Ana. Ajo u fut kur po regjistrohej emisioni, ndërsa shpjegoi arsyen e largimit të saj. Bukuroshja...

Shqiptarët shpenzuan rreth 210 milionë euro më pak gjatë karantinës

Në gati tre muaj që pjesa më e madhe e popullatës u ngujua në shtëpi, për shkak të karantinës së fortë për të frenuar...