Aktualitet

Boçi akuzon deputetin socialist: Po zhduk me urgjencë provat abuzuese


               Publikuar në : 14:57 - 03/12/19 L M

Ish-deputeti demokrat Luçiano Boçi ka hedhur akuza ndaj deputetit të PS-së, Sadri Azabi. Për të cilin tha se po zhduk provat e kateve shtesë në pallatin e tij në qytetin e Durrësit.

Nëpërmjet një postimi në “Facebook”, Boçi shprehet se ndodhej në këtë qytet së bashku me ish-deputeten e Durrësit, Fatbardha Kadiu për të inspektuar dëmet e shkaktuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Sipas Boçit, nga fotot e siguruara dallohet që Abazi nuk shfaqej aspak i shqetësuar për situatën, por i buzëqeshur.

“Kush duhet të hyjë në burg?

Gjatë inspektimeve si grup i ngritur nga PD, me ish-deputeten e Durrësit Fatbardha Kadiu, në zonën e pistës “ILIRIA”, për të parë nga afër dhe inventarizuar dëmet e tërmetit, pamë aty dhe deputetin e PS, Sadri ABAZI. Shumë “i shqetësuar” por i buzëqeshur, siç shihet në foto, kishte ardhur për çfarë?!!!

Për njerëzit? As mos e mendoni. Kishte ardhur për të zhdukur gjurmët e ndërtimit abuzues në pallatin e vet, të dëmtuar në përmasa të frikshme. Pasi kishte hequr me shpejtësi dy katet pa leje që shihen qartë në foto, ka nisur me urgjencë zhdukjen e provave abuzuese. Pas këtij fakti tronditës që nuk është i vetëm,  disa pyetje lindin për Ramën: Kush duhet të hyjë tani në burg?!! Pse lejohet zhdukja e provave?!

Kush ia dha lejen Abazit?!! Po katet pa leje?!! Po prokuroria ku është?! Kjo është e vërteta që kërkon të fshijë Rama më bufonizmat e tij. Përgjegjësit e katastrofës i ka në krah duke nisur nga Gjushi, Abazi e të tjerë. Përgjëgjësi kryesor është ai vetë si mbjellës i shkatërrimit në Tiranë”, thekson Boçi.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT