Aktualitet

Rrafshohet me tritol brenda pak sekondash hoteli 6 katësh në Durrës (VIDEO)


               Publikuar në : 15:22 - 03/12/19 M P

IKTM-ja vijon punën në terren për shembjen e godinave të dëmtuara nga tërmeti që goditi vendin javën e kaluar. Më herët, në një prononcim për mediat, përfaqësues të IKMT-së ka njoftuar se problemi kryesor që hasin janë godinat shumëkatëshe, pasi janë shumë afër njëra-tjetrës. Ato rrezikojnë edhe banorët që mund të jenë pa dëmtime.

Risia që do të ndryshojë botën. Testohet sistemi që mund të parashikojë tërmetet

Për këtë arsye, ndaj një pjese të godinave do të përdoret shpërthimi i kontrolluar me eksploziv. Pas 4 orësh punë të forcave xheniere, sot u bë dhe shpërthimi i parë i kontrolluar i një pallati 6-katësh.

Video e mposhtme e filmuar nga Top Channel tregon momentin e shembjes së godinës.

Shfaq Komentet (0)

Shkruaj nje koment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

* *

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT