E premte, 15 Janar, 2021
9 C
Tirana

Bllokohen 26 mijë dollarë në Rinas, ja kujt i përkisnin

Sekuestrohen në Rinas një shumë e madhe parash, pasi rezultonin të padeklaruara.

Mësohet se shuma e sekuestruar është 26 mijë dollarë, ndërsa mësohet se sasia e parave të padeklaruar do të nxirreshin jashtë Shqipërisë.

Dyshohet se shuma i përkiste një shtetasi turk dhe një shtetasi sirian, ndërsa hetimet kanë nisur.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Hysaj drejt divorcit me Napolin, mbrojtësi kuqezi pranë gjigandit europian

Elseid Hysaj është në pritje të përfundimit të këtij sezoni për të mësuar më tej edhe destinacionin e ri. Mungesa e hapësirës nga Gatuzo dhe...

Skeda e pasurisë/ Si u rritën të ardhurat e ish-ministres, Besa Shahini

Ish-ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaron pasuri me vlerë 15.5 milionë lekë, mes së cilës edhe një apartament me vlerë 75 mijë euro të...

Basha-Ramës: Asgjë nuk i mbulon dot dështimet e Tires së qeverisë

Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka vijuar replikat me kryeministrin Edi Rama. Pasi ky i fundit në një reagim për përmbytjet tha se opozita...

Kosovë, 7 viktima dhe 296 raste të reja me Covid-19

Shtatë viktima të reja nga koronavirusi janë shënuar të premten në Kosovë. Viktimat janë nga: Malisheva 3 raste dhe nga një rast në Dragash,...

Qeveria holandeze jep dorëheqjen pas skandalit me taksat

E gjithë qeveria holandeze dha dorëheqjen të premten pas një skandali që përfshinte keqmenaxhimin e fondeve të kujdesit për fëmijët, i cili çoi mijëra...