E mërkurë, 22 Shtator, 2021
15.5 C
Tirana

Kryemadhi: Zgjedhjet e parakohshme në maj, largohem nga politika nëse Rama…

Gjatë intervistës në emisionin Opinion, kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi ka deklaruar se është e gatshme të largohet nga politika, nëse Rama mbledh aq qytetarë sa janë mbledhur në protestën e 16 shkurtit.

Sa i takon protestës së djeshme, Kryemadhi tha se ishte vetëm me qytetarë nga Tirana, ndërsa paralajmëroi se ajo e 16 marsit do të jetë më e madhja:

“Iki nga politika nëse Edi Rama i mbledh aq sa janë mbledhur më 16 shkurt. Nuk i mbledh dot, është e sigurt. Edi Ramën e tmerron dalja e qytetarëve të Tiranës në rrugë. Nuk e tmerrojnë 20.000 qytetarë të ardhur nga rrethe. Protesta e djeshme ishte vetëm me qytetarë nga Tirana. Rama është i rrëzuar. Mjafton të shikoni se cili nga institucionet sot punojnë. Rama është i rrëzuar. Ne do të vazhdojmë sensibilizimin tone. 16 marsi do ketë tjetër imazh. Protesta e 16 marsit do të jetë më e madhja. Partia Socialiste po përgatitet për zgjedhjet të parakohshme për në muajin maj, ndërsa ato lokale do të shtyhen në shtator ose tetor.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Për një parlamentarizëm antimafie, antikorrupsion

Nga: Pëllumb Nako Parlamenti filloi punimet nën një normalitet absolut. Sigurisht, u krijuan edhe komisionet përkatëse, të njëjtë si të viteve e dekadave më parë....

Alternime kthjellimesh dhe vranësira. Nesër priten teshje shiu të izoluara

Ditën e merkurë, vendi ynë pritet të jetë nën ndikimin e masave ajrore relativisht të paqëndrueshme. Moti parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësira. Reshje shiu...

Artan Hoxha: Mund të arrestohen ish-kryeministra e ish-presidentë

Ambasadorja e SHBA-së në Tiranë Yuri Kim ka zhvilluar së fundmi një takim me 15 prokurorët e SPAK, ku ka përçuar mesazhe të rëndësishme....

Lajçak i shqetësuar për situatën në veri të Kosovës

Përfaqësuesi i BE për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak, ka thënë se ka njoftuar vendet e BE-së për situatën në veri të Kosovës. Me anë...

Kurti takim me ambasadorët e QUINT-it, zbulon vendimin e fundit

Kryeministri Albin Kurti ka pritur sot në takim ambasadorët e vendeve të QUINT-it, ku është diskutuar lidhur me reciprocitetin e targave me Serbinë. Kurti...