Stil

Blendi Fevziu nxjerr blof 3 prezantueset e njohura shqiptare: I kanë bërë buzët njësoj (foto)


               Publikuar në : 09:33 - 11/07/19 M. S

Mbrëmjen e djeshme, në emisionin “Opinion” është diskutuar në lidhje me konceptin e bukurisë. Të ftuarit kanë dhënë vlerësimet e tyre lidhur me temën “Çdo të thotë të jesh e bukur?”, si ka ndryshuar përcaktimi i bukurisë ndër vite e dekada, dhe sa po ndërhyjnë mjekët estetistë.

Pa zbuluar identitetet, gazetari Blendi Fevziu solli shembullin e 3 prezantueseve të njohura shqiptare, për të cilat tha se janë të gjitha me buzë njësoj. Duke diskutuar me Olti Currin, moderatori tha se femrat duke kopjuar njëra-tjetrën, janë bërë identike. Duke nisur nga dhëmbët, buzët, hundën njësoj.

Blendi Fevziu: Këto janë buzët e 3 prezantueseve të njohura televizive në Shqipëri, janë të gjitha njësoj. Të gjitha njësoj, njësoj, njësoj komplet. D.m.th. duket se edhe masën e fryrjes e kanë të ngjashme dhe hajde bëje dallimin. Duket një lloj bukurie, e cila në një farë mënyre nuk lidhet edhe me karakterin. Bukuria është edhe një shprehje e karakterit të gjithsecilit, është thënë gjithmonë, por mesa duket sot është një shprehje e karakterit edhe të mjekut estetik.

Olti Curri: Nuk më duken të bëra këto buzët…

Blendi Fevziu: S’janë asnjëra të bëra ë?

Olti Curri: Me thënë të drejtën…Tek kjo e djathta janë fryrë sepse ka bërë faseta, dhe fasetat…

Blendi Fevziu: Me terma teknikë, mua më ngatërrove.

Olti Curri: E mo këto dhëmbët që i bëjnë si pllaka banjoje.

Blendi Fevziu: Ata që i mbanim ne kur ishim të vegjël me tela.

Olti Curri: Jo, jo, tani që i kanë të gjithë dhëmbët si pllaka banjoje. Duket sikur i kanë bërë me këto pllakat majolike.

Blendi Fevziu: I kanë dhëmbët njësoj, buzët njësoj, hundën njësoj, po i kape portret, nuk kupton më ku je.

Olti Curri: I prishi Kim Kardashian të gjitha gocat, se ishin mirë…

 

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT