Rajoni

Stuhi e fortë në Kosovë, 90 aksidente e 35 të lënduar


               Publikuar në : 09:52 - 11/07/19 user tir

Si pasojë e stuhive të forta në Kosovë janë shënuar 90 aksidente dhe raportohet se 35 persona janë lënduar. Policia e Kosovës u ka bërë thirrje qytetarëve, veçanërisht drejtuesve të automjeteve të Kosovës që të tregojnë shumë kujdes pasi situata paraqitet tepër serioze, shkruan “balkanweb”.

Shiu dhe erërat e forta kanë shkaktuar edhe dëme materiale nëpër shtëpi e biznese.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT