E hënë, 18 Janar, 2021
3 C
Tirana

Bilanci/ Si duket gjendja nga pandemia në Itali

Ministria e Shëndetësisë në Itali bën me dije se në 24 orët e fundit janë regjistruar 15 viktima nga koronavirusi.

Kështu shkon në 35,073 numri total i personave që kanë humbur jetën nga koronavirusi në vendin fqinj.

Ndërkohë, gjatë 24 orët e fundit janë shënuar 129 raste të reja pozitive me koronavirus, duke e çuar në 244,752 numrin total të rasteve.

Sot numri i të shëruarve në Itali ishte 269, ndërsa numri i përgjithshëm i tyre ka shkuar në 197,431. Në Itali ka aktualisht 12 248 raste aktive Covid-19.

Më shumë se 14.9 milionë njerëz nga e gjithë bota janë prekur nga koronavirus, ndërsa mbi 615 mijë persona kanë humbur jetën.

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

Bayern-in e nderon senatori Muller, por sa vuajtje me Freiburg

Fitore me vuajtje. Bayern Munich mposht Freiburg 2-1 dhe në fund duhet të falënderojë fatin pasi miqtë goditën tranversën që mund të sillte golin...

Koronavirusi i ri në Kosovë? Dërgohen 30 mostra për verifikim në Berlin

Kosova ka dërguar 30 mostra në Berlin për të parë nëse koronavirusi i ri ka mbërritur edhe në vendin e tyre. S30 mostra të zgjedhura...

Vaksinimi kundër koronavirusit, Italia vendos rregulla të reja

Italia vendos rregulla të reja për procesin e vaksinimit kundër koronavirusit. Personat mbi moshën 80 vjeç do të rezervojnë një vend me mjekët e...

Karakaçanov: Maqedonia e Veriut, pjesa më tragjike e historisë bullgare

Zëvendëskryeministri i Bullgarisë, Krasimir Karakaçanov ka përjashtuar çdo mundësi që Sofja të heqë dorë nga kërkesat e saj në raport me Maqedoninë e Veriut,...

Foto/ Kërkesa e Rugovës për të hyrë në Shqipëri gjatë kohës së Enver Hoxhës

Ish-presidenti i Kosovës, Ibrahim Rugova kishte bërë kërkesë në prill të vitit 1980 për të hyrë në Shqipëri, ku kishte treguar se qëllimi i...