Kryesore

Berishës nuk i del inati me hotelin e Sadri Abazit, qytetarët e nxjerrin blof


               Publikuar në : 18:02 - 04/12/19 M S

Berisha e PD nuk i ndahen deputetit socialist, Sadri Abazi, teksa pretendojnë se ka hequr me urgjencë dy kate shtesë në hotelin në Durrës, të ndërtuara pa leje.  Lidhur me këto akuza të forta, vetë i akuzuari tha se mes kësaj zhurme s’ka asgjë të vërtetë. “Nuk është hequr asnjë kat, jo dy kate. Hoteli ka pësuar vetëm plasje të vogla të mureve, asgjë tjetër. Nuk është klasifikuar i pabanueshëm. Është në gjendje pune dhe në këto momente. Nuk kam replikuar, kam qenë duke qeshur. Ai më tha ‘ju nëmi Zoti ju socialistët, se ju ra tërmeti’, e tha që ‘Edi Rama do dorëzohet para Bashës”, tha ndër të tjera ai.

“Prishi dy katet pa leje tek pallati i tij në Durrës”, reagon deputeti i PS

Po sa të vërteta ka në deklarimin e tij? Berisha është i bindur se situata ka marrë një tjetër drejtim, dhe këtë e fakton me anë të fotove. Qytetari që i shkruan ish-kryeministrit, e vë në dijeni se Abazi, para tërmetit që 26 nëntorit, ka qenë duke ndërtuar dy kate pa leje, e tashmë ai po i prish.

Statusi i Berishës

Mafiozi i mirenjohur i ndertimeve, Sadri Abazi po prish katet shtese qe po ndertonte.

Lexoni mesazhin shikoni fotot e qytetarit dixhital! sb

Ky eshte Sadri Abazi dhe pallati I tij në plazh zona iliri
Para termetit të dt 26 ai ka qene duke nderruar dy kate pa leje dhe po I prish ato dy kate
Në foton lart dalloj et”.

Kjo nuk është e para herë ku qytetari digjital “ta vë në lojë” Berishën. Janë qytetarët të cilët e kanë vënë me “shpatulla pas murit”.

Ja disa prej komenteve të qytetarëve:

 

Ish-deputetët demokratë, Fatbardha Kadiu dhe Luçiano Boçi theksojnë se e kanë parë Abazin në zonën e pistës “ILIRIA”, në Durrës, i cili sipas tyre kishte shkuar atje për të zhdukur gjurmët e ndërtimit abuzues në hotelin e tij.

Kthehu
WhatsApp Denonco ne TT