E diel, 20 Qershor, 2021
18.5 C
Tirana

Berisha: Vendimi i DASH, vepër hakmarrëse e Ramës dhe Soros

Ish-kryeministri Sali Berisha e konsideron si vepër të kryeministrit Edi Rama dhe miliarderit Xhorxh Soros, vendimin e DASH për shpalljen e tij ”non grata”. Deklarata e Berishës u bë mbrëmjen e sotme në ”Çim Peka Live” në Syri Tv.

Sipas tij, Rama nuk mund ta bënte lobimin kundër tij i vetëm, prandaj ka kërkuar dhe ndihmën e Soros.

Ndër të tjera, Berisha tha se Soros është miliardieri që përdor miliardiat e tij për pushtet poltik.

Sali Berisha: ”Veprimi im është si në materia, i bazuar në keqinformimin e sekretarit Blinken sepse unë nuk besoj që ai vëtë të jetë angazhuar vetë për shqyrtimin e dosjeve, nga lobimi hakmarrës i vetë Edi Ramës më multimiliaderin Soros, që është padiskutim një nga njerëzit më të fuqishëm jashtë poltikës. Është miliardieri që përdor miliardiat e tij për pushtet poltik të tij.”

- Reklama -

Më shumë nga kategoria
Të fundit

OBSH e shpall të përfunduar shpërthimin e Ebolës në Afrikën Perëndimore

Organizata Botërore e Shëndetësisë (OBSH) tha se shpërthimi i virusit të Ebolës, që nisi në shkurt në Guinea, ka përfunduar. Ky virus vdekjeprurës, që përcillet...

Levandovski mban gjallë shpresat e Polonisë, Spanja komplikon kualifikimin

Përfundon ndeshja e grupit C, ku Spanja ka komplikuar kualifikimin, pasi Polonia i ka surprizuar, duke i rrëmbyer një pikë. Sfida u mbyll në...

Gjermani, gjenden dy piktura të shekullit XVII në një kosh plehrash

Policia gjermane po kërkon për informacion për dy piktura origjinale nga artistë evropianë të shekullit të 17, të cilat përfunduan në një kosh plehrash...

Kapacitetet e Kosovës për vaksinim në masë të popullsisë kundër COVID-19

Në Kosovë gjatë kësaj jave filloj vaksinimi në masë i qytetarëve kundër COVID-19, me synimin që të vaksinohen deri 320 qytetarë në muaj. Zyrtarë...

Mbi 1 milion vaksina/ Mbërrijnë në Rinas edhe 50 mijë doza të Coronavac

Mbrëmjen e sotme, kanë mbërritur në aeroportin ''Nënë Tereza'', 50 mijë doza të vaksinës kineze Coronavac. Lajmin e ka bërë të ditur kryeministri Edi...