E hënë, 14 Qershor, 2021
25.5 C
Tirana

Etiketa

Xhorxh Soros

Berisha: Soros loboi për ’21 janarin’ dhe ndarjen e Kosovës

Ish-kryeministri Sali Berisha deklaroi se miliarderi Xhorxh Soros ka lobuar për ngjarjen e 21 janarit të vitit 2011 ku mbetën të vrarë 4 protuestues,...

Berisha: Vendimi i DASH, vepër hakmarrëse e Ramës dhe Soros

Ish-kryeministri Sali Berisha e konsideron si vepër të kryeministrit Edi Rama dhe miliarderit Xhorxh Soros, vendimin e DASH për shpalljen e tij ''non grata''....

U shpall ”non grata”/ Berisha: Pas akuzave, qendron Rama dhe Soros

Për ish-kryeministrin Sali Berisha, pas vendimit të Departamentit amerikan të Shtetit për ta shpallur ''non grata'' atë dhe familjen e tij, qëndron kreu aktual...

“Erdhi për Ramën”/ Berisha rrëfen për ‘Zërin e Amerikës’ takimin e fundit me Sorosin

Xhorxh Soros, është një filantrop i cili ka zgjedhur të investojë për një shoqëri të hapur në Shtetet e Bashkuara dhe mjaft vende të...

Xhorxh Soros dhe Taksat/Forbes: Shqiptarët nuk po e durojnë dot më Edi Ramën

Kryeministri Edi Rama i ka përdorur shpesh taksistët si një matës të perceptimit publik ndaj qeverisjes. Për këtë arsye, ai është shprehur se ashtu...

Të fundit

Jemin Gjana zyrtarizon rezultatin përfundimtar/ Basha kryetar i PD-së!

Kryetari i Komisionit të Zgjedhjeve në PD, Jemin Gjana, ka konfirmuar mandatin e tretë të Lulzim Bashës në krye të selisë blu. Në një...

Njeriu që do ta rishohë në televizor vdekjen e tij

Nga Stefano Nazzi “Il Post” Është e vështirë të mos jesh retorik, kur bëhet fjalë për futbollistin danez, Kristian Eriksen, që shokoi botën kur në...

Makina merr flakë në ecje, policia jep detajet e para

Një mjet ka marrë flakë në aksin Himarë-Sarandë. Sipas policisë, shkak i zjarrit ka qenë një shkëndijë elektrike. Makina e markës “Nissan”, po drejtohej nga...

Samiti G7/ Kina me tone të forta ndaj superfuqive botërore. “Shpifin mbi Kinën”

Londër / Pekin (dpa) - Kina ka akuzuar vendet kryesore të industrializuara të Grupit të Shtatëve (G7) për "ndërhyrje në punët e brendshme" pas...

Qëndrimet e palëve një ditë para takimit në Bruksel Kurti-Vuçiç

Bekim Shehu/ Deutsche Welle Para takimit me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kryeministri i Kosovës Albin Kurti insiston se ky takim është për të ardhmen...